Silk Road Ensemble with Yo-Yo Ma
4 Eylül 2014
 
2000 senesinde dünyaca ünlü çellist Yo-Yo Ma’nın sanatsal vizyonu ile kurulan Silk Road Ensemble topluluğu, Asya, Avrupa ve Amerika’da 20’den fazla ülkenin seçkin sanatçı ve bestecilerini bir araya getiriyor.
 
Off the Map albümleri ile 2011’de En İyi Klasik Crossover Albüm dalında Grammy ödülüne aday gösterilen Silk Road Ensemble with Yo-Yo Ma, unutulmaz bir performans sergileyecekleri Türkiye’deki ilk konserleri için Zorlu Center PSM’de tekrar bir araya geliyor.
 
Fazıl Say
21 Eylül 2014
 
Beste yapmak fikirlerle, müzik parçalarıyla ve hayali şekillerle her zaman bir doğaçlama biçimidir.
 
Besteci ve piyanist Fazıl Say’ın sanatsal rotasına yön veren bu düşünce yirmi beş yılı aşkın bir süredir ünlü piyanistin farklı sesleri mükemmel bir ahenkle dinleyicisine aktarmasını sağlıyor. Beş kıtada sürdürdüğü konserleriyle dünyanın hayranlığını kazanan Fazıl Say yeni sezonda 21 Eylül’deki resital performansı ve bir diğeri (tarihi sonra açıklanacak) orkestra eşliğinde olmak üzere hayran kalacağınız iki farklı performansla PSM sahnesinde!
 
Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası
23 Eylül 2014
 
Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası; ülkenin tüm konservatuarlarından her yıl sınavla seçilen 16-22 yaşları arasındaki 100 müzisyenin, üç haftalık bir hazırlık dönemi sonrasında Türkiye ve yurtdışında bir dizi konser verdiği, türünün ülkedeki ilk örneği bir proje olarak 2007 yılında, Cem Mansur tarafından kuruldu.
 
Türkiye’nin en yetenekli genç müzisyenleri, 23 Eylül 2014’te Türkiye’nin en büyük sahnesi Zorlu Center PSM’de, sizleri klasik müziğin büyülü yolculuğuna davet ediyor.
 
Beauty and The Beast
9-19 Ekim 2014
 
En iyi müzikal dalında Tony ve Olivier Ödülleri sahibi müzikal, orijinal yaratıcıları ile 20. Yıl Özel Turnesi kapsamında ilk kez Türkiye’de!
 
Oscar Ödüllü bir animasyona dayanan Disney’in Güzel ve Çirkin’i, Broadway’e uyarlanan ilk ve en başarılı Disney filmi olarak tarihe geçti. Müzikallerin en prestijli ödülü Tony Ödülleri’ne dokuz kez aday gösterilen Beauty and the Beast, ayrıca en iyi müzikal dalında Olivier Ödülü’nün de sahibi oldu.
 
Sezen Aksu
Kasım 2014
 
Sezen Aksu yeni sezonda iki sıradışı proje ile PSM’de!
 
Türkiye’de popüler müziğin gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden olan Sezen Aksu, ilki Kasım ayında olmak üzere daha önce hiç gerçekleştirmediği iki özel konser projesi ile Zorlu Center PSM’de izleyicilere büyülü anlar yaşatacak.
 
BLAM!
29 Kasım-5 aralık 2014
 
Dört dahiyane memur, sabahtan akşama kadar süren dayanılmaz sıkıcı mesai saatlerinden bir kaçış yolu ararken gündelik hayatın sil baştan oluşturulduğu, hayal ürünü bir oyun yaratır. Bu ilginç fikirden doğan kahkaha ve enerji dolu BLAM!’de sıradan bir işyeri, çalışanların sevdikleri filmlerden sahneler canlandırdıkları, uzaylılar, süper kahramanlar ve beyaz perdenin klasikleşmiş kötü adamlarının işgal ettiği bir dünyaya dönüşüyor.
 
La Boheme
18-24 Ocak 2015
 
19. yüzyıl Fransız operasının büyük kalabalık sahneleri, dekorları ve epik hikayeleriyle bilinen Grand Opera’nın en sevilen eseri La Bohème; dünyaca ünlü opera sanatçıları, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin yetenekli isimleri ve sahne sanatlarının en saygın kuruluşlarından Royal Opera’nın global prodüksiyonu ile İstanbul’da! Hayat dolu Latin Mahallesi’nde yaşayan fakir sanatçıların kıt kanaat bir yaşam sürdüğü 1830’ların Paris’ini yeniden canlandıran John Copley’in prodüksiyonu ve sahnelemesi ile, Londra Royal Opera House’dan, Zorlu Center PSM sahnesine taşınıyor.
 
Smashed by Gandini Juggling
24-30 Ocak 2015
 
Jonglörlüğün büyüleyici bir performansa dönüştüğü bu gösteride kilolarca elma havalarda uçuşacak!
 
2011’den beri dünya turnesinde olan Londra-merkezli Gandini Juggling, bu sezon, büyük ses getiren hitleri Smashed ile Zorlu Center PSM’de!
 
40 ülkede, 40 binin üzerinde gösteri ile çağdaş sirkin öncüsü olan topluluk, jonglörlüğü yeniden yaratıyor, onu sanata çeviriyor ve tüm yönleriyle kucaklıyor.
 
New York City Ballet
12-14 Mart 2015
 
Dünyanın en önemli dans topluluklarından biri olarak adlandırılan New York City Ballet, olağanüstü dansçıları ve benzersiz repertuvarlarıya öne çıkan bir kuruluş…
 
Nadir olarak turneye çıkan dünyanın en prestijli dans topluluğu, aynı gecede üç farklı koreograf ve dünyaca ünlü dört bestecinin eserlerinden oluşan, dört farklı program ile sahne alacak. Hayatınızda yalnızca bir kere tanık olabileceğiniz bu unutulmaz ana şahit olmak için sizi Zorlu Center PSM sahnesine davet ediliyorsunuz.
 
The Phantom of The Opera
8-26 Nisan 2015
 
CATS ve MISS SAIGON gibi ünlü müzikallerin bestecisi Andrew Lloyd Webber’in ölümsüz eseri ilk kez İstanbul’da!
 
Artık İstanbul’un da bu efsane müzikale ev sahipliği yapabilecek kapasitede bir sahnesi var! 25 yılı aşan geçmişiyle Broadway’in en uzun soluklu ve en büyük prodüksiyona sahip müzikali Operadaki Hayalet, aynı zamanda dünya çapında 40 ülke, 110 şehirde, 65.000 performansla 80 milyonluk bir izleyici kitlesine sahip bir müzikal.