Cenk Karaferya & Broschi Ensemble
 
L’Opera Magazine tarafından “Geleceğin Opera yıldızı – Kontrtenoru” seçilen Kontrtenor Cenk Karaferya, konserini Barok ve Klasik dönem grubu olan Broschi Ensemble ile gerçekleştirecek. Etkinliğin odak noktası, Barok Dönemi’nin kastratlarının sesi için özel yazılmış olan müziğe övgü olacak.
 
Zeljko Joksimovic
 
Romantik şarkıların ünlü bestecisi, 14 Şubat Sevgililer Günü konseriyle sizlerle. Özellikle Eurovision şarkı yarışmasında üst üste edindiği başarılarla özel ses rengini daha geniş kitlelere tanıtan sanatçı, “Balkan Bazaar” adını verdiği en son projesiyle İstanbul’a geliyor.
 
Nana Mouskouri
 
Nana Mouskouri, doğum gününde Atina’dan başlayacağı ve onu bir kez daha bir yıl süreyle dünyayı dolaştıracak olan “Happy Birthday” Turnesi ile sahnelere geri dönüyor. Sadece doğum gününü değil, aynı zamanda yıllar boyu şarkılarıyla ona ilham veren besteci ve söz yazarlarını da kutlamak için..
 
Nikolaj Znaider
 
Nikolaj Znaider günümüzün en önde gelen keman virtüözlerinden biri. Aynı zamanda solo sanatçılığı, orkestra şefliği ve oda müziği müzisyenliği gibi çok yönlü kimliği ile geniş bir hayran kitlesine sahip. Znaider piyanist Robert Kulek eşliğinde İstanbul’da unutulmaz bir klasik müzik gecesi yaşatacak.
 
Ennio Marricone
 
Besteleri kırktan fazla ödüllü filmde yer alan Morricone 60 yılı aşkın kariyerinde, sinema tarihinin en bilinen film müziklerinin pek çoğuna imzasını attı. Veda turnesi kapsamında ilk kez İstanbul’a gelecek olan Morricone, 100 kişilik dev koro ve 85 kişilik orkestranın zihninizde canlandıracağı muhteşem öykülerle sizi alıp götürecek.
 
Rebekka Bakken Band
 
Müziğin izinde farklı kültürleri ve yaşanmışlıkları deneyimleyen ünlü caz şarkıcısı ve bestecisi Rebekka Bakken’ın 2003 tarihli ilk solo albümü “The Art of How to Fall” büyük ses getirdi. Gerçek bir başarı öyküsüne imza atarak, müziğiyle kitlelerin hayranlığını kazanan Rebekka Bakken’ın söyleyeceği her caz parçasına siz de aşık olacaksınız.
 
Taksim Trio
 
Istanbul Experience with Dorantes, Carles Benavent and Trilok Gurtu 
 
Hüsnü Şenlendirici’nin kusursuz ve akıcı klarneti, İsmail Tunçbilek’in berrak ve net bağlaması, Aytaç Doğan’ın daha sert ve gitara benzeyen kanunu ile adeta dans ediyor. Taksim Trio hem eski hem taze hem de çağdaş sesler eşliğinde doğuya özgü ezgilere sihirli dokunuşlarıyla şekil veriyor.