ZAMANLA “ÂL” OLAN
9 USTA İSİM,
MEHMET TURGUT’UN
“ÂLÂ PORTRELER” SERGİSİNDE!
 
“Ustalık zaman ister, zaman da sabır, sabır ise sadakat…”
 
Fotoğrafçı Mehmet Turgut; Aydın Boysan, Ara Güler, Şebnem Sönmez, Mustafa Alabora, Yetkin Dikinciler, Zeynep Oral, Rutkay Aziz, Erdal Beşikçioğlu ve Leman Sam’ı “Âlâ Portreler” sergisi için fotoğrafladı! Usta olabilmek için gereken 3 kavram, zaman, sabır ve sadakat hakkında görüşlerini anlatan 9 usta ismin video ve portelerinin yer alacağı “Âlâ Portreler” sergisinden elde edilecek gelir ise, Oyuncular Sendikası aracılığı ile sinema emekçilerine aktarılacak.
 
Sergide yer alan 9 büyük isim hayatlarında en küçük detaya en büyük özeni gösterdiler; denediler kusursuza ulaşana kadar, tekrar ve tekrar, sabırla… Tutkuları mükemmellik oldu, aşkla, sabırla, sadakatle yürüdüler yollarını. Süzdüler bilgilerini, damıttılar, yıllar ve yıllar boyunca… Çırak başladılar, usta oldular. Ve bir an geldi, işte o an vakıf oldular o sırra… Zamanla; Âlâ oldular.
 
Aydın Boysan, Ara Güler, Şebnem Sönmez, Mustafa Alabora, Yetkin Dikinciler, Zeynep Oral, Rutkay Aziz, Erdal Beşikçioğlu ve Leman Sam; Mehmet Turgut’un “Âlâ Portreler” sergisi için bir araya geldi. Turgut’un, sergi için fotoğrafladığı, her biri alanının en önemli isimleri arasında yer alan ustalar; aynı zamanda, birbirlerini besleyerek “ustalık”ı oluşturan üç ana kavram, zaman, sabır ve sadakat hakkında görüşlerini anlattılar.
Sanatın usta isimlerinin, portrelerinin yanı sıra, videolarının da yer aldığı “Âlâ Portreler” sergisi; 12-17 Şubat 2014 tarihleri arasında Sofa Otel Hallarts’ta ziyarete açık olacak.