Üç genç müzisyen tarafından kurulan Ludus Ensemble, 7 Ocak 2015, Çarşamba günü saat: 20.00’de Akbank Sanat’ta gerçekleştireceği konserle dinleyenleri zaman ve mekan ötesi yolculuğa çıkaracak.
 
Kemanda Banu Selin Aşan, viyolonselde Seren Karabey, piyanoda Elif Gökçe Tuğrul’dan oluşan Ludus Ensemble, dünyanın farklı coğrafyalarından ve zaman dilimlerinden bestecilerin eserlerini yorumlayacakları konserde klasik müziğin renkli dünyasını müzik tutkunlarıyla paylaşacak.
 
 
Etkinlik: KONSER – Ludus Ensemble
                          Banu Selin Aşan, keman
                          Seren Karabey, viyolonsel
                          Elif Gökçe Tuğrul, piyano
 
Tarih: 7 Ocak 2015, Çarşamba
Saat: 20:00
Yer: Akbank Sanat
Bilet Fiyatı: Tam 20 TL / Öğrenci 10 TL
 
Ludus Ensemble hakkında
 
Ludus Ensemble, eğitimlerini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda almış üç genç müzisyen tarafından 2013 yılında kuruldu.Banu Selin Aşan, Seren Karabey ve Elif Gökçe Tuğrul, Ludus Ensemble’ı kurarken, 2000’li yıllarda İstanbul’da yaşayan genç klasik müzik yorumcuları olarak, ülkeler ve kültürler arası sınırların şeffaflaştığı, geçmiş ve günümüz sanatının birbirini zenginleştirdiği düşüncesini çıkış noktası edindiler. 
 
Dünyanın farklı coğrafyalarından ve zaman dilimlerinden bestecilerin eserlerini yorumlamak, Ludus Ensemble’ın üyelerine, zamanın ve mekanın sürekli değiştiği bir oyuna dahil olmak hissini verdiğinden, oluşumlarına isim olarak Latince ‘oyun’ anlamına gelen ‘ludus’u seçtiler.
 
2008 yılında Gülden Turalı Keman Yarışması’nda ikincilik ödülünü ve yine aynı yıl Türk Eğitim Vakfı’nın sanat dalında yurtiçi Üstün Başarı Bursu’nu kazanan Banu Selin Aşan 2014’te kabul edildiği Hochschule für Musik und Theater Hamburg’da Oda Müziği Masterı eğitimini Prof. Niklas Schmidt ile sürdürmektedir.
 
MSGSÜ Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Reşit Erzin’in viyolonsel yüksek lisans sınıfına kabul edilen Seren Karabey, 2010 yılında İstanbul Klarinet Korosu ile Haydn’ın Re Majör Viyolonsel Konçertosu’nu seslendirdi. Karabey halen Hochschule für Musik und Theater’de eğitimine devam etmektedir.
 
2004 yılında X. Moskova Gençlik Festivali kapsamında Çaykovski Konservatuvarı Büyük Salon’da Moskova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde ve 2008 yılı Bayreuth Piyano Festivali kapsamındaki konserlerde başarılı performanslar sergileyen Elif Gökçe Tuğrul, Hochschule für Musik und Theater Hamburg’da Oda Müziği Masterı eğitimini Prof. Niklas Schmidt ile sürdürmektedir.