Bu hafta vizyona 8 film girdi.Bu filmlerden 6 tanesi yerli film,2 tanesi yabancı film.

Yerli Filmler:Kedi Özledi,Erkekler,Sürgün, Arkadaşlar Arasında,Yarım Kalan Mucize,Özür Dilerim

Yabancı filmler:Dinazorlarla Yürümek, Bir Hurdacının Hayatı.

Viral Mecmua’da daha önce  Sürgün,  Erkekler , Dinazorlarla Yürümek, Bir Hurdacının Hayatı

filmlerini tanıtmıştık.

Kedi Özledi

Romantik komedi  seven seyirciler için yönetmen Mustafa Şevki Doğan.

Oyuncular:İlker Ayrık Selim Erdoğan Oya Aydoğan Algı Eke Açelya Elmas.

Konusu:

Film, birbirlerini çok seven ancak ilişkilerinde sorunlar yaşayan bir çiftin, bir kedi aracılığıyla ilişkilerini onarmaya çalışma sürecini anlatıyor. Otuzlu yaşlarında olan Kıymet ve Kadir, üniversite bittikten sonra tanışmış ve o andan sonra da hiç ayrılmamıştır. Ne var ki çevrelerindekiler için ‘örnek ilişki’ timsali olan bu birliktelik, Kadir’in arkadaşlarının sınırları zorlayan çapkınları nedeniyle sorunlarla karşılaşmaya başlar. Geldikleri son aşama ise iki tarafın da aklına gelmeyecek türden karmaşıktır.

https://www.youtube.com/watch?v=jkB_zqq8U08

 

Arkadaşlar Arasında 

Komedi dram türündeki filmin yönetmenliğini Gökhan Horzum yaptı.

Oyuncular:Aslı Enver İbrahim Kendirci ,Mehmet Özgür Ferit Aktuğ Salih Bademci.

Konusu:

Filmin yapım aşamasındaki adı Rakı Masası’ydı, daha sonra Arkadaşlar Arasında olarak değiştirildi. 

Temmuz Ayhan’ın doğumgünüdür. Arkadaşları Barış, Cenk ve Deniz ona Akdeniz kıyılarında ıssız bir koyda bir sofra hazırlar. Ayhan o gün 30 yaşına girecektir. Uzun bir süredir savrulmakta ve kendini sorgulamaktadır. Babasını kaybetmiş olan Barış annesinin ve kızkardeşinin sorumluluğunu üstlenmiştir. Askere gitmek üzeredir. Döndüğünde evlenecek ve sorumluluklarına bir yenisini daha ekleyecektir. Hayattaki tek hayaline, bir türkü barda bağlama çalıp türkü söylemeye de elveda demek üzeredir. Deniz’in de elveda demesi gereken biri vardır: Baskıcı babasından gizlediği sevgilisi Nilay. Babası evleneceği kızı seçmiş, yakında onu istemeyi planlamaktadır. Daha da kötüsü, Deniz’in babasına hayır diyecek cesareti yoktur. Cenk hayatını düzene koymuş, evlenmiş ve baba olmayı beklemektedir. Aralarında e n dertsizi o gibi görünse de aslında onun da herkesten gizlediği bir sıkıntısı vardır. Baba olmayı son aşama olarak görmektedir. Bir daha hiçbir zaman çocuk olamayacağına inandığı için baba olmaktan deli gibi korkmaktadır.Dört arkadaş Ayhan’ın doğumgününü kutlamak için bir masaya otururlar. Başlangıçta sadece komik hikayeler anlatıp birbirleriyle uğraşarak güler ve rahatlarlar. Daha sonra rakının da etkisiyle gittikçe kendi içlerine kapanıp melankolikleşirler.Özür Dilerim

Dram türündeki filmin yönetmeni Cemil Ağacıkoğlu.İlk filmi Eylül ile Altın Koza’da En İyi Yönetmen ödülüne layık görülen Cemil Ağacıkoğlu’nun ikinci uzun metraj denemesi .

Oyuncular:Güven Kıraç Köksal Engür Ayten Uncuoğlu Serkan Ercan Deniz Denker.

Konusu:

Selim, kırklı yaşlara adımını atmış, zihinsel engelli bir adamdır. Annesi Neriman’ın büyük bir özveriyle yetiştirdiği Selim, her daim annesinin ve ailesinin üzerine titrediği şey olmuştur. Şimdilerde erkek kardeşi Zafer evlenmek üzeredir ve bu durum ilginin Zafer’e geçmesi demektir. Zafer kendisine çaresizlikle bağlı olan sevgilisi Hale ile evlilik adımları atarken ailenin odaklandığı tek durum bu olur. Ne var ki düğün günü gerçekleşen bir hadise her şeyi altüst edecektir. Selim sessizce ortadan kaybolarak, aile fertlerini daha önce farkında olmadıkları gerçekleri keşfedecekleri hüzünlü bir kadere sürükler.

Yarım Kalan Mucize

Dram türündeki filmin yönetmenliğini sinemamızın kadın yönetmenlerinden Biket İlhan çekti.

Oyuncular:Yetkin Dikinciler Dolunay Soysert Sinan Tuzcu Ayten Uncuoğlu ,Sefa Zengin

Konusu:

1940’lı yıllar… 2. Dünya Savaşı atmosferinde, Anadolu’da açlık ve sefaletin doruğa çıktığı zamanlar… Nahide, acımasız koşulları yaşayan fakat yaşadıklarının bilincinde olmayan zavallı kızlardan biridir. Kendinden yaşça bir hayli büyük toprak ağasıyla evlendirilmek istenen en yakın arkadaşının intihar etmesi Nahide’nin zihninde onarılmaz yaralar açar. Bu olay üzerine ilkokul öğretmeni onun bu yazgıyı değiştirmesini ister. Bunun en iyi yolu Nahide’nin Köy Enstitüsü’ne gitmesidir. İşler düşünüldüğü gibi kolay olmayacaktır. Babasının yaklaşımı ve feodalitenin baskısı Nahide’yi bir uçurumun kenarına sürükler. Nahide kararlıdır; okula gidecektir.