Hatırlıyor musunuz, 2012 yılında Greenpeace ile beraber “GDO’yu Yemezler” dedik.  300.000’in üzerinde kişi kampanyaya katıldı. Bakanlığa durmadan telefon edildi, sosyal medyada şirketler üzerinde büyük baskı kuruldu ve zafere ulaşıldı.

GDO’yu sofralarımızdan uzak tutmayı el birliğiyle başardık. Bakanlık, binlerce kişinin kazandığı GDO zaferini yok sayıyor. Masa başında yapılan düzenlemelerle GDOların yolunu açıyor. Büyük haber: “Yemezler” kampanyası yeniden başlıyor!

Şimdi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, GDOlar ve Ürünlerine Dair Yönetmelik’te yaptığı değişiklikle, gıdalarda %0,9’un altındaki GDOlara ‘GDO bulaşanı’ adı altında izin verdi.

%0,9 oranında olsa da…
Bulaşmış olsa da…
Yem için olsa da…
GDO’yu yemezler!

Greenpeace diyor ki;

Bakan Mehdi Eker’e sesimizi yeniden ve daha güçlü duyurmalıyız. Sevdiklerimizle paylaştığımız yemeklerin içinde GDO var mı yok mu şüphesini yaşamak istemiyoruz. 

Şöyle ağız tadıyla “eline sağlık” gönül rahatlığıyla “afiyet olsun” demek istiyoruz. Bunun için Bakanlığı bu düzenlemeyi geri çekmeye ve Türkiye’de GDO’ları tamamen yasaklamaya çağırıyoruz. İmzayı buradan atabilirsin!