Mine Sanat Galerisi sergi sonrası için sanal olarak sergileri izleme imkanı sunuyor. 2014 yılından itibaren sanal sergi, İstanbul dışında yaşayanlar için iyi bir fırsat olacak.

Sergiyi sanal olarak izlemek için burayı tıklayınız.

 

Özgül Arslan “Uzak kaç Adım Eder” Sergisi

Özgül Arslan’ın siyah kadife kumaş üzerinde ağartıcılar kullanarak ve silerek oluşturduğu resimleri dışında mekana özgü yerleştirmesi ve video çalışmasıyla da izleneceği sergi, sanatçının son dönem üretimlerine odaklanıyor.

Çalışmalarında resmi ideolojiler, eril iktidar ve tüketim kültürü tarafından şekillendirilen ‘kadın’ imgesini merkezine alan Arslan, 1990’lı yılların ortasından itibaren etkin olduğu sanat pratiğinde bireyselden toplumsala çok katmanlı anlatımı benimser. Resimden fotoğrafa, videodan enstalasyona farklı mecralarda ortaya çıkan üretim çeşitliliği sanatçının hem güncel gerçekliğe dokunuşunda hem de günümüz sanatının çoğul estetiğine yönelik yaptığı vurguda kendini göstermeye devam eder. Özgül Arslan’ın “Uzak Kaç Adım Eder!” başlığı altında izlenecek son dönem üretimleri, toplumsal olgular, ilişkiler, yaşam biçimleri ve bireysel deneyimleri dışında aynı zamanda sanat tarihini de mesele ediniyor.