2013 yılında yayınladığı ilk albümü “Circle of Life” ile uluslararası arenada büyük övgü alan piyanist Burak Bekdikyan, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü kapsamında Akbank Sanat’ta müzik tutkunlarıyla buluşacak.
 
İlk albümünün yanı sıra geçtiğimiz yıl New York’ta kaydettiği ve Ocak 2015’te dinleyicilerle buluşan tamamı kendi bestelerinden oluşan “Leap of Faith” isimli ikinci albümünden parçalar seslendirecek olan ünlü piyanist, cazseverlere keyifli bir müzik ziyafeti sunacak.
 
 
Tarih: 30 Nisan 2015, Perşembe
 
Saat: 20:00
 
Yer: Akbank Sanat
 
Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL
 
BURAK BEKDİKYAN hakkında
 
1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Burak Bedikyan, ailesinin teşvikiyle küçük yaşta hobi olarak başladığı müziğe, lise yıllarında profesyonel olarak devam etme kararı aldı. 1996 yılında Aydın Esen’in İstanbul’da düzenlediği “Jazz Improvisation Workshop” serisine katılarak bu yolda ilk önemli adımını attı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi IIBF’yi kazandı. Üniversite eğitimini sürdürdüğü yıllar boyunca kendini geliştirme yönünde kişisel çalışmalarına devam ederken Pop ve Caz dünyamızın önde gelen birçok solist ve grubuyla profesyonel olarak sahne aldı. 2002 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’ne tam burslu olarak kabul edilen Bedikyan; burada Donovan Mixon, Ricky Ford, Can Kozlu, Ali Perret, Tuna Ötenel ve İmer Demirer gibi değerli isimlerle çalışma imkanı buldu, Aydın Esen’le de çalışmalarını sürdürmeye devam etti.Gerek kendi liderliğindeki projelerle, gerek yerli ve çoğunlukla yabancı ustalarla beraber “sideman” kimliğiyle ülkemizin en çok tercih edilen müzisyenlerinin arasında üst sıralara yükselen piyanist, “Klasik Caz”dan “Fusion”a kadar çeşitlilik gösteren birçok farklı stilde aktif olarak performans göstermeye devam etmektedir.
 
Burak Bedikyan’ın ilk albümü “Circle of Life”, 2013 yılının Haziran Ayi’nda dünya cazının saygın şirketlerinden “SteepleChase Records” tarafından yayınlandı. Neredeyse tamamı Bedikyan’ın özgün bestelerinden oluşan albümde, sanatçıya Chris Potter, Peter Washington ve Bill Stewart gibi usta isimler eşlik etti. Dağıtımı tüm dünyada devam eden “Circle of Life” uluslararası arenada övgüler toplarken, sanatçı ikinci albümü “Leap of Faith”i de 2014 yılının Şubat ayında New York’ta kaydetti. Yine “SteepleChase” etiketiyle yayınlanan albümde sanatçıya bu kez Chris Cheek, Ron McClure ve Billy Drummond gibi kalburuüstü müzisyenler eşlik etti. Tamamı Bedikyan’in kompozisyonlarından oluşan “Leap of Faith” Ocak 2015’te dinleyicileriyle buluştu.
 
Sanatçının 2002 yılından bu yana, çeşitli vesilelerle aynı sahneyi paylaştığı isimler arasında; Benny Golson, Chris Potter, Chris Cheek, Stefano Di Battista, Andy Middleton, Jim Rotondi, Vincent Herring, Sean Jones, Aydın Esen, Ahmet Muvaffak “Maffy” Falay, Dusko Goykovich, Kevin Mahogany, Wynton Marsalis (14. Uluslarasi Istanbul Caz Festivali/Burak Bedikyan Trio-“houseband”), Ricky Ford, Harvie S(wartz), Donovan Mixon, Bill Stewart, Billy Drummond, Joris Dudli, Ron McClure, Peter Washington, Johannes Strasser, Larry Price, Shareef Taher, Melba Joyce, Jenny Evans, Deborah Davis, Dennis Jeter, Mark Alban Lotz, Kestutis Vaiginis, Tuna Ötenel, Elvan Araci, Imer Demirer, Lloyd Chisholm, Jean-Loup Lognon, Neset Ruacan, Kürsat And, Ayten Alpman, Nükhet Ruacan, Randy K. Esen, Fatih Erkoc, Önder Focan, Sarp Maden, Kamil Özler, Can Kozlu, Cem Aksel, Deniz Dundar vb. isimleri sayabiliriz.