Sahnelediği gösteriler ile yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil eden ünlü koreograf İhsan Rüstem,10-15 Kasım tarihleri arasında Akbank Sanat’a bir atölye çalışması gerçekleştirecek.  

Halen Luzern Dance Art Studio Musical Factory`de modern dans ve bale eğitmeni olarak görev alan ünlü koreograf, beş gün boyunca 11.00-13.00 saatleri arasındaki atölye çalışmasında modern dansın inceliklerini dans tutkunları ile paylaşacak.

 

İhsan Rüstem hakkında

Londra’da doğan İhsan Rüstem, 17 yaşındayken Matthew Bourne`un daveti üzerine Adventures in Motion Pictures`da “The Car Man” projesine katıldı. Üç yıl çalıştığı Hollanda`daki “Introdans” Topluluğu’na katılmadan önce , 2001-2004 yılları arasında Philip Taylor’un yönettiği Ballett Theater München’de solist dansçı olarak görev yaptı. Nils Christe, Mats Ek, Jiri Kyli¡n, Paul Lightfoot / Sol Leon, Hans van Manen gibi dünyaca ünlü koreograflarla çalışan İhsan Rüstem, Mark Baldwin, Maurice Béjart,William Forsythe, David Parsons, Renato Zanella’nın eserlerinde dans etti ve Carol Armitage, Matthew Bourne, Guilherme Botelho, Alexander Ekman,Wayne McGregor, Ken Ossola, Georg Reischl, Hofesh Shechter, Cayetano Soto gibi başarılı isimlerin bale prodüksiyonlarında yer aldı.  En çok zaman zaman asistanlığını da yaptığı koreograf Patrick Delcroix ile çalışmalar gerçekleştirdi. 

 

Bern Bale ve Dans Akademisi için hazırladığı `Twist of Fate’ performansı, 24.Uluslararası Hannover Koreografi Yarışması ve 2010 Sadler`s Wells Global Dance Yarışmaları’nda finale kaldı. Portland Northwest Dans Projesi, National Youth Dance Company, Tanz Luzerner Tiyatrosu, ArtEz Dansacademie Arnhem, Arnhem Mode Biennale, Dance Art Studio Luzern, Playground Bern, Peter Williams Design for Dance için eserler hazırlayan İhsan Rüstem, Ballett Theater Munich, Introdans ve The Bern Ballet için workshoplar düzenledi. Fewster Cecchetti Scholarship tarafından gümüş madalya ile ödüllendirilen sanatçı, İngiltere`yi temsil ettiği Melbourne Uluslararasi Bale Yarışması’nda finale kaldı. İhsan Rüstem, halen Luzern Dance Art Studio Musical Factory`de modern dans ve bale eğitmeni olarak çalışmalarını sürdürüyor.

 

Etkinlik:         Dans Atölyesi – İhsan Rüstem

Yer:                 Akbank Sanat

Tarih:             10-15 Kasım 2014

Saat:              11.00- 13.00

Bilet Fiyatı:    10 TL