YouTube Müzik Ödüllerine
Universal Music Group sanatçıları damga vurdu!
 
New York’ta düzenlenen ve her yıl gerçekleşeceği açıklanan YouTube Müzik Ödülleri Pazar gecesi sahiplerini buldu.
 
İzlenme, Beğenilme ve Yorumlar gözönüne alınarak belirlenen ödüller YouTube üzerinden canlı yayınlanan büyük bir törenle sahiplerini buldu.
 
Gecenin en büyük ödülü olan “Artist Of The Year” (Yılın Sanatçısı) 5 Kasım’da yeni albümü MMLP2 ile müzik marketlerdeki yerini alacak olan EMINEM oldu.
Geçtiğimiz hafta yeni single’ı The Monster feat. Rihanna ile hayranlarının sabırsız bekleyişini bir nebza hafifleten EMINEM, gece de yine The Marshall Mathers LP2 albümünden RAP GOD’ı seslendirdi.
 
Gecede verilen bir diğer ödül ise YouTube Phenomenon (YouTube Fenomeni) hiç şüphesiz RED albümü ile 2013’e damgasını vuran Taylor Swift ve yayınlandığı ilk günden bu yana en sevilen şarkıların başında yer alan I Knew You Were Trouble şarkısına ve klibine gitti.
  
Klasik Müziği DubStep ile harmanlayarak kemanı ile hayat veren Lindsey Stirling, Radioactive ile “Response Of The Year” (Yılın En Olumlu Tepkisi) ödülünü almaya hak kazandı.
 
Lady Gaga, 11 Kasım’da yayınlanacak ARTPOP albümünden yepyeni single çalışması DOPE’u ilk kez Youtube Müzik ödüllerinde seslendirirken, aslında çok duygu yüklü olan performansını hayranlarının çığlıkları sebebi ile izleyicilere tam aksettiremediği için biraz hayal kırıklığı yaşasa da, hem performansı hem de Kırmızı Halı’daki kostümü ile gecenin hiç şüphesiz en çok konuşılan isimlerinin başında yer aldı.