Türkiye’nin ilk yaratıcılık festivali 25-28 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen; Türkiye’nin ilk yaratıcılık yarışması Kristal Elma bu yıl 25’inci kez sektör temsilcileri ile buluşmaya hazırlanırken, sektörün yaşadığı değişime paralel olarak yenilenerek 4 günlük bir festivale dönüşüyor.

25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali 4 gün boyunca reklam, pazarlama, medya ve iletişim endüstrisinin tüm paydaşlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Festival kapsamında düzenlenecek olan konferanslar, seminerler, paneller, çalışma atölyeleri, master class eğitimler, gösterim ve sergiler dahil olmak üzere 75 etkinliğin yanı sıra, sundukları içerik ve ilham verici konuşmalarıyla Türkiye’de yaratıcılığın kalite çıtasının yükselmesine katkı sağlayacak 40’tan fazla yabancı konuşmacı festivalde yerini alıyor.

25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali, sadece reklam sektörü profesyonellerinin değil,  marka ve reklamveren dahil olmak üzere iletişim endüstrisinin tüm temsilcilerini buluşturacak bölgesel bir networking platformu olmaya hazırlanırken, sektörün tüm unsurlarını bir araya getiren bir endüstri fuarı etkinliğine de ev sahipliği yapıyor.

Festivalin 4. ve son günü olan Future 25 Günü, tam günlük bir eğitim kampı formatında sektörün gelecek 25 yılını tasarlayacak genç katılımcılar ile sektörün önemli temsilcilerini ve ismi ‘yaratıcılık’ ile özdeşleşmiş olan kreatif reklamcıları biraraya getiriyor.

Jüri Başkanı: Ali Taran

Bu yıl 25’inci kez sahiplerini bulacak Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri hakkında da bilgi veren Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alper Üner, jüri başkanını  açıkladı. Üner, “25’inci yılında Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri’nin jüri başkanını da belirledik.  Sektörümüzün duayenlerinden sevgili Ali Taran’a teklifimizi götürdük. Kendisi de jüri başkanlığı görevini severek kabul ettiğini bizimle paylaştı. 25.Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri jüri başkanımız; Ali Taran oldu” şeklinde konuştu.

İstanbul yaratıcılığın Davos’u olacak

Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alper Üner, son yıllarda reklamcılık sektöründe yaşanan gelişmelere paralel olarak, Kristal Elma’nın da bir yenilenmeyi hak ettiğine dikkat çekti. Üner konuşmasında; “Türkiye ekonomisinde son dönemde yaşanan istikrar ve büyümeye paralel olarak, pazarlama iletişimi sektörünün yaratıcı ajanslarından, outdoor mecraya, reklamvereninden dijitaline, tüm tarafları ile yaklaşık 3,5 milyar USD büyüklüğüne ulaşan bir ekosisteme dönüştüğünü görüyoruz.

Bu gelişen pasta içinde bugün 25 bin olan reklam veren marka sayısınınsa kısa sürede 40 bine yükselmesini sektör olarak hedeflemekteyiz. Bu hedefimizi gerçekleştirebilmek için de 25. Kristal Elma’nın ana temasını ‘Fark Yaratmak’ olarak belirledik. Bu ana temayla; markaların rekabetçi yaratıcılığın gücünü kullanarak güçlenmelerini ve ülke ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Bu vesile ile Türkiye’yi yaratıcılık alanında bir çekim merkezi haline getirme amacındayız. Sürecin ilk adımı olarak da; İstanbul’u Yaratıcılığın Davos’u ilan ediyoruz. Bu kapsamda; Kristal Elma’nın 25’inci yılında, onu tek gecelik bir ödül formatından çıkararak, tüm paydaşların etkileşim halinde olacağı, en büyük sermayemiz gençlerimize de yatırım yapan 4 günlük bir festivale dönüştürme kararı aldık, adını da ‘25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’ olarak belirledik.

Pazarlama dünyasının, dijital dünyanın, medya dünyasının fikir önderlerini, uluslararası iletişim gruplarının değerli beyinlerini, dünya çapında markaların üst düzey yöneticilerini İstanbul’a davet ederek, Türkiye ve çevre ülkelerde benzeri görülmemiş bir mozaiği 25-28 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da hedef kitlesi ile buluşturacağız.

Festivalimize; ‘Yaratıcılığın Davos’u’ olarak ilan ettiğimiz ve DNA’sı nedeniyle Avrupa’nın özellikli bölgelerinden biri olan İstanbul’un ev sahipliği yapmasından mutluluk duyuyor ve bölge ülkelerden gelecek misafirlerimizi festivalle birlikte İstanbul’da sonbaharın keyfini çıkarmaya davet ediyoruz” dedi.