Çanakkale’nin Gelibolu ve Muğla’nın Milas ilçelerindeki yangınlar kontrol altına alınırken, Antalya’nın Kumluca ilçesindeki yangın söndürüldü.

Gelibolu ilçesi 20 kilometre uzaklıktaki Ilgar Deresi yakınlarındaki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen bir nedenle dün başlayan, kuvvetli rüzgar nedeniyle kısa sürede büyüyen yangına ekiplerin müdahalesi sürüyor. Çanakkale Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri, yaklaşık 100 hektarlık alanın zarar gördüğü yangının büyük oranda kontrol altına alındığını bildirdi.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Ören beldesinde dün başlayan ve gece boyunca devam eden yangın de kontrol altına alındı. Yangında ilk tespitlere göre yaklaşık 70 hektar ormanlık alan zarar gördü. Demirciler köyünde ise 5 ayrı noktada çıkan yangın da, kontrol altına alındı. Buradaki yangında da yaklaşık 20 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğü öğrenildi.

Bu arada Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Karacaağaç köyü Ballık mevkisi ile ilçenin üç ayrı noktasında çıkan yangınlar, kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında 6 hektarlık alanın zarar gördüğü belirtildi.