Film, 1974 yılında, Phillippe Petit adlı Fransız gösteri ustasının, New York’taki ünlü Dünya Ticaret Merkezi Kulelerinin arasına gerdiği ip üzerinde yürüyüşünün hikayesini anlatıyor.

 

Oniki kişi ayda yürüdü. Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin arasındaki büyük boşluktaysa sadece bir kişi yürüyebildi.

 

 

Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt), gerçek hayattaki akıl hocası Papa Rudy (Ben Kingsley) ve benzersiz bir avuç insanın yardımıyla çılgın planını gerçekleştirdi. Robert Zemeckis; Forrest Gump, Cast Away, Back to the Future, Polar Express ve Flight, gibi olağanüstü yapımların ardındaki usta yönetmen, teknolojideki son noktayı, yine duygusal, karakter odaklı bir yapımın hizmetinde kullanıyor. Yenilikçi foto gerçeklik tekniklerini, IMAX® 3D sihriyle buluşturan TEHLİKELİ YÜRÜYÜŞ/THE WALK, izleyicilere, bulutlara ulaşırmışcasına bir deneyim yaşatacak, özgün bir büyük ekran filmi.

 

Ayrıca, örneğine az rastlanacak şekilde, 7’den 70’e, her yaştan genel izleyiciye yönelik, gerçek olaylardan uyarlanmış bir aksiyon filmi. İzleyicilerin daha önce gördükleri hiçbir şeye benzemiyor. 1970’lerin Paris ve New York Şehrine, en çok da Dünya Ticaret Merkezi’nin Kulelerine yazılmış bir aşk mektubu gibi.