Çehov ve Suvorin’in “Tatyana Repina” adlı oyunundan esinlenerek, biriken tarafından sahnelenen “Tatyana”, Talimhane Tiyatrosu Şişli Black Out Sahnesi’nde… 
 
“Bu hiç adil değil. Bazılarının kamyonlarca parası var ve bekçi köpekleri gibi üstünde oturuyorlar.”
Tatyana, başrolünde oynadığı oyunun prömiyerinden sonra bir parti verir. O ve yedi konuğu, müzik ve içkiyle ilerleyen bir gecenin kahramanlarıdır. Yeni zengin David, çapkın mirasyedi Peter, genç ve hırslı oyuncu Mâşa, milletvekili eşi ve iki çocuk annesi Anna, varlıklı dul Vera, gazeteci Mikhail… Tatyana’nın kararının gölgesindeki gecede ve sonrasında seyirciler eski çıkar ilişkilerinin ve maskelerin yenileriyle yer değiştirmesine tanık olurlar.
Melis Tezkan ve Okan Urun’dan oluşan biriken, bu beşinci sahne çalışmasında “Tatyana” figürü üstüne bir triptik kurguluyor. Bu üç tablolu, görsellikten yola çıkan oyunu Aleksey Suvorin’in dört perdelik Tatyana Repina oyunundan alınmış metinler ve Çehov’un aynı adlı kısa oyunu oluşturuyor. Çehov; Tatyana Repina’yı, Suvorin’in oyununun devamı olarak yazdı. Suvorin ise 1881’de sahnede intihar eden oyuncu ve operacı Evlalia Kadmina’dan esinlendi.
 
21-28 Ekim Talimhane Tiyatrosu,biletler Biletix’de
Yazan: Çehov, Suvorin
Uyarlayan, yöneten, sahne tasarımı: biriken
Oyuncular: Kanbolat Görkem Arslan, Mehmet Bilge Aslan, Yelda Baskın, Fırat Çelik, Meral Çetinkaya, Pınar Göktaş, Defne Halman, Ahmet Yaşar.
Işık tasarımı: Nicolas Marie
Proje asistanları: Betül İngin, Başak Ertem
Prodüksiyon: Biriken, SALT Galata, İKSV ve Fransız Kültür Merkezi işbirliğinde; Kemal-Sibel Tuğcu’nun desteğiyle
Sponsorlar: Fabrika, Ersa Mobilya, TRS Lines Paris, Armada Pera Otel, Cangöz Müzik