İki Dil Bir Bavul”, “Babamın Sesi” filmlerinin ödüllü yönetmeni Orhan Eskiköy’ün merakla beklenen son filmi Taş”, 13  Ekim’de gösterime giriyor. En son, Temmuz’da Karlovy Vary’de dünya prömiyerini yapan, Ankara Film Festivali’nden de En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü’yle dönen Taş”, çocukların bir anda ortadan kaybolduğu ıssız bir dağ köyünde geçen fantastik bir dram.

 

Orhan Eskiköy ve Armağan Lale’nin yapımcılığında gerçekleşen “Taş”, çocukların bir anda ortadan kaybolduğu ıssız bir dağ köyünde geçen ve 20 yıl sonra köye gelen bir gencin yarattığı gizemin peşine düşen fantastik bir dram.

Çekimleri Çanakkale’de gerçekleşen ve 4 hafta süren “Taş”ın başrollerini ise; “Bir Zamanlar Anadolu’da”, “Küf”, “Yurt” filmlerinin yanı sıra “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Muhteşem Yüzyıl: Kösem” dizileriyle de tanıdığımız Muhammet Uzuner; “Tersine Dünya”, “Avcı”, “Zerre” filmlerinin ödüllü oyuncusu Jale Arıkan; “Çıplak Gerçek”, “Muhteşem Yüzyıl: Kösem” ve “Tatlı Küçük Yalancılar” gibi televizyon dizilerinden sonra ilk sinema filmiyle karşımıza çıkan Beste Kökdemir ile “Yerden Yüksek”, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Yılanların Öcü” dizilerinin yetenekli oyuncusu Ahmet Varlı paylaşıyor.

 

Konu: Selim, Memur’dan kaçarken yaralı olarak bir eve sığınır. Bu evde yaşayan ailenin oğulları 20 yıldır kayıptır. Emete, evlerine gelen bu yabancının oğlu olduğuna inanır ve bakımını üstlenir. Kocası Ekber ve kızı Suna ise ona inanıp inanmamak arasında gidip gelirler. Selim’in kendi geçmişini hatırlamıyor olması da kimin neye neden inandığını yeniden sorgulamasına neden olacaktır.

 

 

Yönetmen: Orhan Eskiköy

Senaryo: Orhan Eskiköy

Oyuncular: Muhammet Uzuner, Jale Arıkan, Beste Kökdemir, Ahmet Varlı, Saygın Soysal, Bülent Düzgünoğlu, Gonca Cilasun, Sinan Bengier, Hikmet Karagöz, Can Kolukısa, Ebru Nil Aydın

Görüntü Yönetmeni: Türksoy Gölebeyi

Kurgu: Selda Taşkın

Sanat Yönetmeni: Veli Kahraman

Ses: Mustafa Bölükbaşı

Işık Şefi: Hatip Karabuda

Renk Düzenleme: Metin İçli

Ses Final Miksaj: Cenker Kökten

Yapımcı: Orhan Eskiköy,Armağan Lale

Yardımcı Yapımcı: Selim Güntürkün

Ortak Yapımcı: Yavuz Karaman

Dünya Hakları: Perişan Film