TANJU ÖZIŞIK

 24 Nisan – 10 Mayıs 2014 tarihleri arasında Galatea/art Galeri’de…

Günlük yaşamda karşılaştığı eğlenceli sahneleri, mizahi bir dille tualine yansıtan Sanatçı Tanju Özışık Galateaart Galeri’de son dönem eserlerini sergileyecek.

 Tanju Özışık Hakkında:

1943 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Türkoloji bölümünden 1964 yılında mezun oldu. Çocukluğundan beri resme olan düşkünlüğünü günümüze kadar sürdürdü.

 1965 yılında Işıl Özışık ile hayatını birleştiren sanatçı, bugüne kadar 15 kişisel sergi açtı, sayısız jürili ve jürisiz grup sergilerine iştirak etti. Eserleri birçok yerli ve yabancı evlerin ve resmi kuruluşların duvarlarını süslemektedir.

1975 yılında ‘Ankara Sanat Yarışması’ başarı ödülü sahibi oldu. 2002 yılında ise ‘Art League’ özel ödüle layık görüldü.

Objeleri görüldüğü gibi değil, deformasyona uğratarak mizahi bir karakterde kağıt ve tuval üzerine yansıtmaktadır. Boya kullanmında; tüplerdeki ana renklerden ziyade, karışımlarla elde ettiği renkleri kullanarak, leke darbeleriyle eserlerini oluşturmaktadır. Eşi ile birlikte yılın 6 ayını Türkiye’de diğer yarısını ise ABD’nin Washington eyaletinde geçirmektedir.1975 yılında ‘Ankara Sanat Yarışması’ başarı ödülü sahibi oldu. 2002 yılında ise ‘Art League’ özel ödüle layık görüldü.

1975 yılında ‘Ankara Sanat Yarışması’ başarı ödülü sahibi oldu. 2002 yılında ise ‘Art League’ özel ödüle layık görüldü.

Objeleri görüldüğü gibi değil, deformasyona uğratarak mizahi bir karakterde kağıt ve tuval üzerine yansıtmaktadır. Boya kullanmında; tüplerdeki ana renklerden ziyade, karışımlarla elde ettiği renkleri kullanarak, leke darbeleriyle eserlerini oluşturmaktadır. Eşi ile birlikte yılın 6 ayını Türkiye’de diğer yarısını ise ABD’nin Washington eyaletinde geçirmektedir.

Galetaa/art:Asmalımescit mh.Sofyalı sok.No:12 D:3 Beyoğlu