Şirin Soysal’ın Yeni Albümü ‘Ziyaret’ Ada Müzik’ten Yayınlandı…
 
Şirin Soysal’dan art-rock ve art-pop türlerinde şarkılarla bezeli bir albüm. Denemeye değer!
 
Yayınladığı ilk albümüyle müzik dünyamızda dikkatleri üstüne çeken Şirin Soysal’ın ikinci albümü ‘Ziyaret’ Ada Müzik etiketi ile raflardaki yerini aldı.
 
Onbir parçadan oluşan ‘Ziyaret’teki şarkıların söz ve bestelerinin dokuzu Soysal’a ait, ikisinin müziğiyse Şevket Akıncı ile ortak çalışma. Art-rock ve art-pop  türlerinin güzel örnekleriyle bezeli ‘Ziyaret’ şimdiden yılın dikkat çekici albümlerinden biri olmaya aday.
 
Albüm Şevket Akıncı, Cansun Küçüktürk ve Şirin Soysal prodüktörlüğünde gerçekleşirken, düzenlemeler ise yine Akıncı ve Küçüktürk imzasını taşıyor.
 
Albüme enstrümanları ve sesleri ile renk veren müzisyenler ise;
Adem Gülşen – piyano, Altın Dubleler – yaylı dörtlüsü, 
Amy Salsgiver – vibrafon, glockenspiel & vurmalı çalgılar, Aylin Özer – flüt, Baran Say – kontrbas, Can Ömer Uygan – ‘Melodram’da trompet, Cankut Küçüktürk – ‘In the Beginning’de ud, Cansun Küçüktürk -akustik-elektrik gitar, sampling & ev kayıtları, ‘Kara Kabare’de koro, Çağdaş Oruç – tenor saksofon, Emre Kayhan – trombon, Erdem Göymen – davul , Ertan Şahin – suzafon, Fatih Serenci – akordeon, Gülşah Erol – ‘Gittiğin Dünden Beri’de viyolonsel, Oben Arıca – obua, Öykü Karadağ – klarnet, Richard Laniepce – gayda, Şevket Akıncı – elektrik gitar, sampling & ev kayıtları, Kara Kabare’de koro, Şirin Soysal – vokal, Ülkü Aybala Sunat –  ‘Ziyaret’te konuk vokal,
Vecihi Akın – trompet.
 
Şirin Soysal Kimdir?
 
Çocukluğu Viyana, Bern ve Ankara şehirleri arasında gidip gelerek geçmiştir. Lise yıllarında Mustafa Yurdakul’dan şan dersleri almaya başlayan Soysal, 1998’de tiyatro okumak üzere Dublin’de Trinity College’a gitmiştir. Tiyatro eğitimini bitirdikten sonra sinema üzerine yüksek lisansını tamamlamış, bir süre Dublin’de çalıştıktan sonra İstanbul’a yerleştmiştir. Mustafa Yurdakul, Tamara Nizhnikova ve Randy Esen gibi değerli şan ve vokal hocalarının öğrencisi olmuştur. Vokal yaşamına caz söyleyerek başlayan Soysal, 2011’in Ekim ayında, ilk albümü Bir Şeyler Var’ı çıkarmıştır. Şevket Akıncı’nin prodüktörlüğünde gerçekleşen albüm, gene Akıncı ve Cansun Küçüktürk tarafından düzenlenmiştir. Kabare, caz ve avant-garde tarzlarını buluşturan albüm Türk müzik piyasasında bir ilk niteliği taşımaktadır. Soysal ve ekibi 2013’ün Nisan ayında, Washington D.C.’de gerçekleşen ”Ertegün Caz Serisi”ne davet edilen ilk Türk grubu olmuştur.