Altın Portakal’ın ilk galası: ‘Sev Beni’ 

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ilk gala, yönetmenliğini Mehmet Bahadır Er’in yaptığı ‘Sev Beni’ filminin oldu. Yönetmen Er, “Filmdeki karakterler Türkiye’deki insanlar çok iyi biliyor” dedi.

Altın Portakal Film Festivali’nde yarışma filmleri, gala gösterimleriyle seyirciyle buluşmaya başladı. Bu yılın ilk galası ise Mehmet Bahadır Er’in yönetmenliğini yaptığı ‘Sev Beni’ adlı film oldu. Senaryosunu ve yönetmenliğini Mehmet Bahadır Er ve eşi Maryna Er Gorbach’ın yazdığı film, AKM Aspendos Salonu’nda izleyiciyle buluştu. 

Bu yılki ulusal filmlerin jüri başkanlığını yapan Türkan Şoray ve diğer jüri üyelerinin de izlediği filme sinemaseverler yoğun ilgi gösterdi. Gösterimin ardından film ekibinin katıldığı bir söyleşi gerçekleşti. Banu Bozdemir’in moderatörlüğünü yaptığı söyleşiye yönetmenler Mehmet Bahadır Er ile eşi Maryna Er Gorbach, oyuncular Ushan Çakır, Viktoria Spesyutseva, Murat Şeker, filmin müziğini yapan Barış Dir ve sanat yönetmeni Marketa Korinkova katıldı.

3 yıldır film üzerinde çalıştıklarını belirten yönetmen Mehmet Bahadır Er, insanların neden aşksız bir hayatı tercih ettiklerini irdelemek istediklerini söyledi. Er, “Filmdeki karakterleri Türkiye’deki insanlar çok iyi biliyor. Filmi çekmek için kışı bekledik. Çünkü Kiev’in en güzel olduğu zaman kış ayıdır. Eksi 30 derecelere varan soğuk havada çalıştık” dedi. Er’in eşi Maryna Er Gorbach ise aşksız insanları düşünerek bu filmi yazdığını dile getirdi. Filmin ortak yapımcısı Olena Yershova ise Antalya’da yaşadığını ve Antalya’da evli olduğunu vurguladı.

FİLMİN ÖZETİ

Cemal çıktığı yurt dışı seyahatinde genç ve güzel Sasha’yla tanışır; geceyi beraber geçirmek için gece kulübünden ayrılırlar, ancak olaylar alışılmış şekilde devam etmez. Beyaz Şehir Kiev’in eşsiz güzelliğinde Sasha ve Cemal, başlarına gelen zorluklarla mücadele ederken birbirlerini tanır, etkilenir. Aşk onları beklemedikleri bir zamanda yakalar, her şeye sıfırdan başlamak için ellerine bir şans geçmiştir, fakat birbirlerine henüz söyleyemedikleri gerçekleri nasıl aşacaklardır, Cemal yakında evlenecektir, Sasha’nın da bir sevgilisi vardır.


2013, TÜRKİYE, UKRAYNA

 

DCP, 88′, RENKLİ

Yönetmen: Maryna Er Gorbach, Mehmet Bahadır Er

Senaryo: Maryna Er Gorbach, Mehmet Bahadır Er

OYUNCULAR:

Ushan Çakır

Viktoria Spesyvtseva

Güven Kıraç

Olena Stefanska

Mehmet Bahadır Er

Yavuz Bingöl

Margaryta Kosheleva

Murat Şeker

Sergei Puskepalis 

Bu haber de ilginizi çekebilir