2002 yılında Işıl Kasapoğlu tarafından kurulan Semaver Kumpanya, bu sezon onikinci yaşını kutluyor. 

Kurulduğu ilk günden beri Çevre Tiyatrosunda oyunlarını sahneleyen ekip, ayrıca yurtiçi ve yurtdışı turnelerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Yeni Sezon,Yeni Oyun

Semaver Kumpanya, her yıl olduğu gibi bu sezon başında da yeni oyunun provalarına girecek.Arthur Milner’in üç kişilik “Facts” adlı oyununu Serkan Keskin yönetecek. Philip Arditti’nin dilimize çevirdiği oyun, bir polisiye gerilim tadında olacak ve fanatizmin yarattığı öldürücü etkilerin nedenlerini sorgulayacak.

Onikinci Yıl Kutlamaları Norveç’te

Her yıl 10 Ekim’de açılış yıldönümünü kutlayan Semaver Kumpanya, bu yıl aynı tarihte,Norveç’te bulunan kardeş tiyatrosu Samover Teatert’in konuğu olarak, Kirkenes’te gerçekleşen “Feelgood week 2013” festivalinde “Metot” adlı oyununu sunacak.

Semaver Kumpanya, Repertuar  Tiyatrosu

Kurulduğu yıldan beri repertuar tiyatrosu olarak çalışan Semaver Kumpanya, sezon boyunca eski oyunlarını kendi sahnesinde seyircilerle buluşturmaya devam edecek; Serkan Keskin’in yönettiği ve oyuncu ekibinde yer aldığı “Metot” (Jordi Galceran),Zeynepsu Kasapoğlu’nun yönettiği “Bir İnfazın Portresi” (Howard Barker) ve Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği “Titus Andronicus” (William Shakespeare) sürpriz isimlerle yenilenen kadrosuyla tekrar seyirci karşısında olacak.

Çevre  Tiyatrosun’da  Tiyatro…Ve Sinema… Ve Müzik

Geçtiğimiz Nisan ayından beri gösterimi yapılan ve bilet satışları kapalı gişe giden Onur Ünlü’nün “Sen Aydınlatırsın Geceyi” adlı filmi yine Ekim ayından itibaren Çevre Tiyatrosunda vizyonda olacak.

Semaver Kumpanya, oyunlarının yanısıra, birbirinden keyifli konserler dizisini Çevre Tiyatrosunda buluşturmaya devam edecek. Bülten Ortaçgil, Gevende, Korhan Futacı ve Kara Orkestra, Büyük Ev Ablukada ve Birsen Tezer’den sonra bu yıl yine büyük isimler Çevre Tiyatrosunda olacak.

Konuk Tiyatro: Levent Beşkardeş Ve “Sevdalı Bulut”

Fransa’da yaşayan, işitme ve konuşma engelli, oyuncu, şair ve ressam Levent Beşkardeş, Ekim ayında Semaver Kumpanya’nın konuğu olacak.

Levent Beşkardeş, Nâzım Hikmet’in “Sevdalı Bulut” adlı eserinden yola çıkarak işaret, mim ve beden diliyle sahnelediği oyununu, 23 Ekim Çarşamba günü saat 13:00 ve 20:30da sahnelecek. Sanatçı ayrıca gün içinde “Beden diliyle ifade ve iletişim” başlıklı bir atölye çalışması gerçekleştirecek.

Ekim Ayı Programı

4 Ekim Cuma  METOT 20:30 Çevre tiyatrosu

5 Ekim Cumartesi  NASREDDİN HOCA(çocuk oyunu) 13:00 Çevre tiyatrosu

5 Ekim Cumartesi METOT 20:30 Çevre tiyatrosu

6 Ekim Pazar SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ 15:00 Çevre tiyatrosu

10 Ekim Perşembe METOT “Feelgood week, 2013” festivali Kirkenes, Norveç

13 Ekim Pazar SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ 15:00 Çevre tiyatrosu

23 Ekim Çarşamba 13:00 ve 20:30 SEVDALI BULUT (konuk sanatçı) Levent Beşkardeş – Çevre tiyatrosu

24 Ekim Perşembe METOT 20:00 İkinci Kat, Karaköy

25 Ekim Cuma METOT 20:30 Çevre tiyatrosu

26 Ekim Cumartesi METOT 20:30 Çevre tiyatrosu

Adres:Adres: Kuvayi Milliye Cad, Çevre Sok, Çevre Tiyatrosu, Kocamustafapaşa

 

Tel: 0212-585 59 35

Bu haber de ilginizi çekebilir