SALT’ta Uzun Perşembe
27 Mart
 
SALT, 27 Mart Perşembe akşamı 22.00’ye kadar açık! 
Uzun Perşembe’de ücretsiz sergi ve bina turlarından yararlanabilirsiniz.
SALT Beyoğlu
 
Saat 18.30’da Açık Sinema’da
Gösterim: Political Advertisement VIII: 1952-2012 (2012)
Antoni Muntadas ve Marshall Reese
İngilizce; altyazısız 
84 dakika
Film, Eisenhower’ın 1956’daki kampanyasından Obama’nın 2012’deki kampanyasına, son yarım asırda Amerikan televizyonlarında yayımlanmış çeşitli seçim kampanyalarını eleştirel olmayan bir kurguyla bir araya getirir. Farklı örneklerle bu kampanyaların nasıl birer pazarlama aracı olarak kullanıldığına ve yıllar içerisinde artan manipülasyon tekniklerine dikkati çeker. 
Saat 20.00’de Açık Sinema’da
Gösterim: DROP CITY (2012)
Joan Grossman
İngilizce; Türkçe altyazılı 
82 dakika
Forum
GLOBAL TOOLS 1973-1975: Bir Tasarım Ekolojisine Doğru
İstanbul İtalyan Kültür Merkezi’nin desteğiyle
Kat 2
Afrika Dansı
Sevim Burak’ın Afrika Dansı öyküsü ve aynı adlı kitabını temel alan; video film, enstalasyon, sergi, performans ve dans gösterilerinden oluşan çokdisiplinli ve deneysel bir sanat projesi.
18.30 Performans
19.30 Sanatçılarla söyleşi
Kat 3
MC? (2012)
Charles Atlas
 
SALT Galata
Saat 19.00’da rehberli tur
Arşivi Parçalamak: Bir Osmanlı Ailesinde Temsil, Kimlik, Hafıza
 
Arşivi Parçalamak, geç Osmanlı döneminden Türkiye Cumhuriyeti’ne üç kuşağı kapsayan Said Bey Arşivi’nin 1900-1940 dönemine odaklanır. Sergi, karmaşık bir geçiş sürecinde bir ailenin kendisini yazı, fotoğraf, anlatı, müzik ve nesnelerle nasıl ifade ve temsil ettiğini anlamaya çalışır.
 
Kat 1
You don’t go slumming
Can Altay ve Jeremiah Day
You don’t go slumming, Can Altay’ın ekolojiye kentsel yaklaşımı ile Jeremiah Day’in hikâyecilik ve bellek konularına yönelik merakını bir araya getirir. Enstalasyon, yaygın olmakla birlikte kısmen yasal ve genellikle tehlikeli nitelikteki midye dolma yapımı üzerinden kent ve akışlara [nüfus, mallar, su yolları] dair parçalı bir araştırma ortaya koyar. 
SALT Araştırma saat 20.00’ye, Osmanlı Bankası Müzesi saat 22.00’ye kadar açık.
SALT Ulus
L’internationale Koleksiyonundan İşler 
Sergide, Avrupa müzeler ağı L’Internationale üyesi beş müzenin koleksiyonundan, Marina Abramovic, Vanessa Beecroft, Antoni Muntadas ile Marshall Reese, Bruce Nauman ve Allan Sekula’nın birer işi yer alıyor. Sergi, Türkiye’deki yönetim yapıları ve artan toplumsal hareketlerin yanı sıra, kamusal mekân ve beden politikası tartışmalarıyla ilişki kuruyor. Yerel hikâyelerin farklı coğrafyalardan seçilen işlerle okunabilmesini amaçlıyor.