Medyanın hakikatle imtihanı

 

Polisiye bir roman mı yoksa çılgın bir macera anlatısı mı ?

Gazeteci Serdar Akinan, başından geçenleri ve Türkiye’de olan biteni anlatmak üzere bir roman yazmaktadır. Romandaki karakterler ve olaylar günümüzdeki bildik simalardır.

Ancak Ahmet Şık’ı, Nedim Şener’i, Soner Yalçın’ı bir gecede terörist yapan o gizli el Akinan’a da uzanır. Böylece Münih’e, Cenevre’ye, Viyana’ya, İsviçre Alpleri’ne, Paris’e, Şam’a, Kandil’e uzanan nefes kesici bir kaçış öyküsü başlar.Sahi Beni Neden Almadılar bir solukta okunacak, çok ses getirecek ve tartışılacak bir kitap.

 Habertürk’ün kuruluş hikâyesindeki ‘Aslan Abi’ kimdi

 Esrarengiz telefonlar ve elektronik postalar kimlerden geldi

 Yüksekova’da Umut Kitabevi bombalandığında Mehmet Ağar ne diye telefon etti.

 Hrant Dink cinayetinde cemaatin rolü neydi?

 Medya bu süreçte nasıl bir sınav verdi.

Sahi Beni Neden Almadılar kitabı Serdar Akinan tarafından yazılmıştır.Kitap toplam 236 sayfadan oluşmaktadır.

Bu kitap Kırmızıkedi Yayınevi yayınları tarafından basılmıştır.

Yazar Hakkında

Serdar Akinan, gazeteci, yazar, televizyoncu. 1987’de Milliyet Gazetesi’nde daha 17 yaşında iş hayatına ilk adımlarını attı. Televizyonculuk işine adım attığı 1992 yılında görüntülü haber dalında iki ayrı birincilik ödülü aldı. Haber programı 32. Gün’ün görsel yönetmenliği yaptı. Daha sonra ABD’ye gitti. ABD’de haber kanalı kurduktan sonra Türkiye’ye döndüğünde ilk olarak Number One TV’nin başında görev aldı. Haber kanalları CNN Türk, NTV ve Habertürk’ün kuruluşlarında kanalların başındaydı. Sky Türk kanalında Nihat Genç ile söyleşi programı yaptı. Ayrıca SKY Türk adlı haber kanalında Genel Yayın Yönetmenliği görevinde de bulundu.

Serdar Akinan 14 Haziran 2013 saat 21.00’de Yazarlar ve Okurlar’da.

Siz de Yazarlar ve Okurlar programına katılabilir, canlı yayında merak ettiklerinizi sorabilir veya düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayın saatinde paylaşacağımız linklere veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayıp katılabilirsiniz.