Bu yıl 6.’sı düzenlenen “Ramazanda Caz”, bu kez açık hava konserlerinden oluşuyor.
 
İstanbul’un yeni gözde konser yeri Maslak’taki UNIQ İstanbul, Volkswagen Arena’dan sonra müzikseverlere bir de açık hava mekanı sunuyor.
 
Muhteşem ormanın önündeki sahneyi, çimlerin üzerindeki minderlerde izleme ayrıcalığı sunan UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi, İstanbul’un en popüler açık hava yeri olmasına aday…
 
“Ramazanda Caz”, Okay Temiz ve Roman Orkestrası’nın 4 Temmuz günü UNIQ Açıkhava Sahnesi’nde vereceği konserle başlıyor. Bu konserle Türkiye’deki Roman caz akımının öncülerinden efsanevi Okay Temiz ve Magnetic Band topluluğu yeniden bir araya geliyor. Ramazanda Caz’ın bu açılış konserinde kimse yerinde duramayacak!
 
“Only Lovers Left Alive” filminde söylediği şarkıyla ün kazanan ve büyük beğeni toplayan Yasmine Hamdan konseri merakla bekleniyor. Konser, 5 Temmuz günü UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek.
 
Fransız Roman caz geleneğinin en iyi temsilcilerinden ünlü kemancı Pier Blanchard & Gypsy Jazz Quartet konseri  de  9 Temmuz günü UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek. Geçen sene Fransız Sarayı Bahçesi’nde konser veren ve çok beğenilen bu topluluk, yoğun istek üzerine yeniden Ramazanda Caz’da!
 
Fransız Sarayı Bahçesi’nde Konser
 
Ramazanda Caz’ın geçtiğimiz sene müzikseverlere kazandırdığı bu harika mekanda, 10 Temmuz günü Andre Manoukian Quartet konseri gerçekleşecek. Charles Aznavour’un birlikte sık sık konser verdiği ünlü Fransız piyanist, Türk-Roman müziğinin olağanüstü virtüözlerinden usta klarnetçi Yarımdünya Hasan, ünlü asma davul ustası Hacı Rüstem Çembeli ve ünlü zurna virtüözü Ahmet Özden ile birlikte bu konserde yer alacak. Bu asla kaçırılmayacak bir buluşma!
 
Ramazanda Caz’ın Ankara Konseri
 
“Ramazanda Caz” ilk kez İstanbul dışına çıkıyor ve Ankara’da müzikseverlerle buluşuyor!
 
11 Temmuz günü Andre Manoukian Quartet yine Yarımdünya Hasan, Hacı Rüstem Çembeli ve Ahmet Özden ile birlikte Fransa Büyükelçiliği Bahçesi’nde konser verecek.
 
“Ramazanda Caz”; Kültür ve Turizm Bakanlığı, UNIQ İstanbul, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Fransa Büyükelçiliği tarafından desteklenmektedir.