1980’lerin çocukları olarak, Sam Brenner (Adam Sandler), Will Cooper (Kevin James), Ludlow Lamonsoff (Josh Gad) ve Eddie “Ateş Püskürten” Plant (Peter Dinklage) dünyayı binlerce kez kurtarmıştırlar: Atari salonlarında 25 sentlik oyunlarda.

Şimdi ise, gerçeğini yapmak zorunda kalacaktırlar. ”Pixels”da, galaksiler arası uzaylılar klasik atari oyunlarının video yayınlarını keşfedip bunları yanlışlıkla savaş ilanı olarak algılayınca, saldırıları için video oyunlarını kullanarak Dünya’ya hücum ederler.

Böylece, şimdi ABD başkanı olan Cooper dünyanın PAC-MAN™, Donkey Kong™, Galaga™, Centipede®, ve Space Invaders™ tarafından yok edilmesini engellemek için eski ekol video oyunu arkadaşlarına başvurmak zorundadır. Uzaylılarla savaşmaları için onlara benzersiz silahlar temin eden bir uzman olan yarbay Teğmen Violet Van Patten (Michelle Monaghan) da aralarına katılır.

 

 

 

Columbia Pictures; LStar Capital ve China Film Co. Ltd. işbirliğiyle, bir Happy Madison / 1492 Pictures ve Film Croppers Entertainment ortak yapımı olan “Pixels”ı sunar. Başrollerini Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan, Peter Dinklage, Josh Gad ve Brian Cox’un üstlendiği filmi Chris Columbus yönetti. “Pixels” Patrick Jean’in bir kısa filmine dayanıyor.

Senaryosunu Tim Herlihy ve Timothy Dowling’in, hikayesini Tim Herlihy’nin kaleme aldığı “Pixels”ın yapımcılığını Adam Sandler, Chris Columbus, Mark Radcliffe ve Allen Covert; yönetici yapımcılığını ise Barry Bernardi, Michael Barnathan, Jack Giarraputo, Steve Koren, Heather Parry, Patrick Jean, Benjamin Darras, Johnny Alves, Matias Boucard, Seth Gordon ve Ben Waisbren üstlendi.

Filmin görüntü yönetimi Amir Mokri’nin, yapım tasarımı Peter Wenham’in, kurgusu ACE’den Hughes Winborne’un, kostüm taasrımı Christine Wada’nın, müziği ise Henry Jackman’ın imzasını taşıyor.