Aurora
Kuzey Ülkelerinden Çağdaş Cam Sanatı
 
5 Şubat – 20 Nisan 2014
 
Sergi, Kuzey ülkelerinden çağdaş cam sanatının önde gelen sanatçılarının yapıtlarını bir araya getiriyor. Türkiye’de ilk kez geniş çapta sergilenecek cam sanatı örnekleri arasında Danimarka, Finlandiya, Norveç, İsveç ve İzlanda’dan dünyaca ünlü 25 sanatçının işleri yer alacak. Günlük yaşamda geniş yer tutan camın sıra dışı sanatsal uygulamalarını izleme olanağı sunan sergi, 5 Şubat tarihinden itibaren Pera Müzesi’nde.
 
 
Picasso
Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler
 
5 Şubat – 20 Nisan 2014
 
Picasso’nun İspanya, Málaga’daki doğduğu evden, Museo Casa Natal Koleksiyonu’ndan derlenen seçki, sanatçının üslupsal geçişlerinin örneklerini sunuyor. Picasso’nun sonu gelmez arayışlarla dolu kariyerinin bir yansıması niteliğindeki gravürler, farklı konuların realist betimlemelerinden kübist yorumlarına uzanırken, seçkiye seramikleri ve kişisel objeleri de eşlik ediyor.
 
 
Söyleşi
 
Çanak Çömlek
Kütahya Çini ve Seramikleri Üzerine
 
28 Şubat 2014, 19:00
 
Doç. Dr. Sevinç Gök
 
Galeri Konuşmaları Şubat ayında Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu ile devam ediyor. Doç. Dr. Sevinç Gök, çini ve seramiklerin dönemsel özelliklerinden ve koleksiyonun gelişiminden bahsederek Kütahya çini ve seramiklerine yansıyan siyasi ve sosyal toplum yaşamını anlatıyor.
 
Etkinlikler ücretsizdir. Rezervasyon için:
peradostu@peramuzesi.org.tr / (0)212 334 99 00
 
Pera Film
 
El Santo Süperstar, Meksika!
6 – 12 Şubat 2014
 
Polonya’dan Ustalar
Polonya Film Okulu 
12 – 27 Şubat 2014