Pera Müzesi, “Küçük Gece Müzikleri: Enstrümanlar Serisi” konser dizisi kapsamında yılın son konserini obua sanatçısı Damla Tuncer solistliğinde gerçekleştiriyor. 2014-2015 sezonunda “Küçük Gece Müzikleri”, enstrümanlar serisi ile her ay bir enstrümana odaklanıyor. Fagot, Flüt, Çello, Klarnet, Kontrbas, Arp ve Keman’ın ardından “obua” solistliğinde gerçekleşecek olan serinin bu konserinde Damla Tuncer’e Evrim Güvemli (klarinet), Ellen Jewett (keman), Öykü Koçoğlu (viyola), Rahşan Apay (viyolonsel) ve Mehmet Sönmez (kontrbas) eşlik ediyor.
 
Mehmet Mestçi’nin sanat yönetmenliğinde düzenlenen ve saat 19:30’da başlayacak konser, Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu sergisi “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”ın yer aldığı katta gerçekleştirilecek.
 
21 Mayıs Perşembe, 19:30 
 
 
20 TL olan biletler Biletix’ten satın alınabilir. Müzede bilet satışı konser günü saat 18:00’den sonra başlayacaktır. Pera Müzesi Dostları’na %50 indirimli. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir, konser başladıktan sonra salona dinleyici alınmayacaktır.