Dünya Çevre Günü Etkinlikleri her Cumartesi Şişli’de kutlan?ıyor. Şişli Belediyesi, pet şişe getiren her çocuğa kitap hediye ediyor. Bu cumartesi Halil Rıfat Paşa Parkı’nda yapılacak.
 
Göreve geldiği günden bu yana çevre projeleri ile Şişli’yi bir adım öne taşıyan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Şişlili çocukları kitap okuma şenliğine davet ediyor. “Dünya Çevre Günü” buluşmalarının ilk haftasında Şişlili çocuklar parkta kitap okumanın keyfini yaşadılar.
 
Parkta Kitap Okumanın Zevki Bir Başka!
 
“Dünya Çevre Günü” buluşmalarının ilki; geçen hafta Şişli’deki Halide Edip Adıvar Parkı’nda gerçekleşti. Yazar Banu Bozdemir, Şişli’de çocuklarla biraya gelerek çocuklar ile hayvan, doğa ve bitki sevgisi üzerine sohbet etti. Şişli Belediyesi’nin organize ettiği etkinlikte pet şişe getiren her çocuğa Banu Bozdemir’in çocuk kitapları hediye edildi. Çocuklar hediye kitaplarını Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün elinden aldılar.  Çocuklar parkta, doğa ile iç içe kitap okumanın keyfini yaşadılar.
 
Şişli Belediyesi’nin “Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında her Cumartesi Şişlili çocuklar için organize ettiği etkinlik 13 Haziran Cumartesi Halil Rıfat Paşa, 20 Haziran Cumartesi Nejat Uygur ve 27 Haziran Cumartesi Antikacılar Parkı’nda yapılacak. “Renkli Eldivenler ve Küçük Kar Tanesi”, “Köpük Ülkesi”, “Duman Çetesi” gibi çocuk kitaplarının yazarı Banu Bozdemir, Haziran ayı boyunca her Cumartesi Şişlili çocuklar ile bir araya gelip, İstanbul’daki kentsel dönüşüm ve etkileri, Hes’lerin doğaya verdiği zararlar, tarım alanlarının azalması ve küresel ısınma gibi konularda açıklayıcı bilgiler sunacak.
 
 
 
Etkinlik tarihleri:
 
13 Haziran 2015:  Halil Rıfat Paşa Parkı/ H. Rıfat Paşa Mah., Erkmen Cad., Şişli
 
20 Haziran 2015:  Nejat Uygur Parkı/ Fulya Mah., Ortaklar Cad., Şişli
 
27 Haziran 2015:  Antikacılar Parkı/ Kuştepe Mah., Mecidiyeköy Yolu Cad., Şişli