‘ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ 36. MOSKOVA FİLM FESTİVALİ KAPSAMINDA İZLEYİCİLERLE BULUŞACAK’

Yapımcılığını Medyaton-Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun ve yönetmenliğini Orhan Tekeoğlu’nun yaptığı ‘Öyle Sevdim ki Seni’ filmi, 21 Haziran’da 36. Moskova Film Festivali’ne gösterim programına seçildi.

36. Moskova Film Festivali kapsamında festival merkezinin “Oktyabr”, 5th Hall, 24, Noviy Arb”t Str.

adresinde gösterilecek ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ, Mayıs ayında Uluslararası Kanada Film Festivalinde en iyi yabancı film ödülü almıştı. Gösterim sonrası izleyicilerle buluşacak olan filmin yönetmeni Orhan Tekeoğlu, soruları yanıtlayacak.

1990’lı yılların sonunda Yalta’dan Türkiye’ye çalışmak için gelen Olga’nın karşılaştığı zorulukları ve ön yargıyı irdeleyen film, festival yolculuğuna 2013 yılının Ekim ayından beri devam eden ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ, Yunanistan’da 4.Corinthean Film Festivalinden World Cinema Bridges ödülü, filmin oyuncularından Kayhan Yıldızoğlu Ukrayna’da 4.Truskavets İnternational Film Festivali ve İtalya’da 12.Kimera İnternational Film Festivali’nden en iyi erkek oyuncu ödülü almıştı. Alma Terzic de 12.Kimera İnternational Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.

43 .Kiev Film Festivali, 9.Women’s International Films and Art Festival-Miami gibi birçok festivale de davet edilen film dünya izleyicileri ile buluşmaya devam ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=XyOT7XLi-dM