Öteki Erkekler, ikili cinsiyet sisteminin kadınlık ve erkeklik hatlarını çizen, toplumsal cinsiyet duvarlarında oyuklar açan yedi trans erkeğin deneyimleri ile geçiş sürecinde olanların yararlanabileceği bir rehber ve konu üzerine başlıca kavramların açıklamalarından oluşmaktadır. Türkiye’nin farklı bölgelerinden, farklı etnik, ekonomik ve sosyal alanlarından gelen trans erkeklerin aile, eğitim, sağlık, hormon kullanımı, trans geçiş ameliyatları, hukuki süreçleri ve gündelik hayatlarına dair deneyimlerini içeren Öteki Erkekler’de daha önce dinleyemediğiniz hikayeler anlatılıyor.
 
“Kadın” kimliği dolayısıyla ayrımcılığa uğrayan trans erkekler, “trans” kimlikleri dolayısıyla da ikinci kez şiddete ve nefrete maruz kalmaktadırlar. Bu çalışmayla trans erkeklerin kendi hikayelerini bir başkasından dinleme ihtiyaçlarını gidererek, yalnız oldukları sanrısını bir nebze olsun azaltacağını ve ‘diğerlerinin’ de onları daha fazla anlayacağını umuyoruz.
Yazar: Aras Güngör
 
LGBT Kitaplığı | araştırma | 216 sayfa 
Basım Tarihi : Temmuz 2013 | Etiket Fiyatı 15,00 TL 
 
ARAS GÜNGÖR, 1984 yılında Ankara’da doğdu. 2008 yılında Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. 2009 yılında Kaos GL Derneği’nde çalışmaya başladı. Ardından Pembe Hayat Derneği’nde proje koordinatörü olarak yer aldı. 2012 yılında Pembe Hayat Derneği’nde “Trans Erkeklik: Kadından Erkeğe Transeksüellerin Deneyimleri” kitabını yayına hazırladı.
 
Güngör şu anda hormon kullanımı, trans erkeklerin hukuki süreçleri ve sağlık süreçleri ile ilgili trans erkeklere danışmanlık vermektedir.