FOTOĞRAFÇI EMRE YUNUSOĞLU’NUN
“ÖTEKİ BODRUM”U TEB ÖZEL NİŞANTAŞI’NDA!  
 
Sanata desteğini, köklü geçmişine yakışan özel seçimlerle sürdüren TEB Özel Bankacılık, kapılarını genç sanatçılara da açıyor! Gazeteciliğin yanı sıra, farklı projelere çalışmalar üreten genç fotoğrafçı Emre Yunusoğlu’nun Bodrum Yalıkavak’ın meşhur günbatımı seyir tepesinin hemen yanındaki Yalıkavak çöplüğünü fotoğrafladığı “Öteki Bodrum” başlıklı sergisi, 12 Kasım 2013, Salı günü TEB Özel Bankacılık Nişantaşı Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.
 
TEB Özel Bankacılık’ın, sanatçıyı ve sanatını müşterileriyle buluşturma hedefiyle hayata geçirdiği butik sergileri devam ediyor. TEB Özel Bankacılık Nişantaşı Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliklerin ikincisinde; fotoğrafçı Emre Yunusoğlu’nun doğal güzellikleriyle dillerden düşmeyen, tatil cenneti Bodrum’un hiç akla gelmeyen bir yüzünü gösteren “Öteki Bodrum” adlı sergisi yer alıyor.
 
Genç gazeteci ve fotoğrafçı Emre Yunusoğlu’nun sergisinde; Bodrum’a gidenlerin uğrak yeri, Yalıkavak’ın meşhur günbatımı seyir tepesinin hemen yanındaki, gözden uzak bir tepeciğin, Yalıkavak çöplüğünün ve çöplük sakinlerinin fotoğrafları yer alıyor. Yıllar boyu şans eseri atılan çöplerin oluşturduğu bu tepeciğin Çingeneler tarafından keşfedilmesiyle çöplük, hem gözlerden ırak, hem de milyon dolarlık villaların sahip olmadığı bir manzaraya sahip bir yerleşim birimi haline gelmiş. Bu “mahalle”nin hikayesini anlatan, çöplüğün en yaşlısı Mehmet Kaptan; üç nesil önce İzmir’den buraya gelip yerleştiklerini belirtirken “İnsanların çöpü, bizim ekmeğimiz” diyor. Yunusoğlu’nun; yıllar içinde kendi dünyalarını yaratan, gelen çöpleri ekmek parası için titizlikle ayrıştırıp satan “mahalle” sakinleriyle geçirdiği zaman zarfında ise bir bebek dünyaya geldi, bir de büyük bir yangın mahalleyi vurdu.
 
Emre Yunusoğlu’nun “Öteki Bodrum” başlıklı sergisi; 13 Aralık 2013 tarihine kadar hafta içi her gün 11:00-18:00 saatleri arasında TEB Özel Bankacılık Nişantaşı Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
 
 
EMRE YUNUSOĞLU KİMDİR?
 
1986 İstanbul doğumlu Emre Yunusoğlu’nun fotoğraf merakı, dedesinin amatör flashları altında filizlendi. Lisede Bodrum’a giderken, babasının makinesini kaçırarak “küçük kara kutu”yu keşfeden Yunusoğlu; İstanbul’da üniversite okurken, Hürriyet gazetesinde ilk stajına başlayarak hayatının profesyonel basamaklarına yöneldi. 4 senedir Hürriyet’te hafta sonu ekleri için portre çalışmaları yapan genç sanatçı aynı zamanda farklı dergi ve projelere de fotoğraf üretiyor.