2018 Oscar ödüllerinin galibi 4 dalda Oscar’ı kazanan film oldu.En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Prodüksiyon Tasarımı ve En İyi Film Müziği ödüllerini kazanan ‘The Shape of Water’ oldu.

 

Usta hikaye anlatıcı Guillermo del Toro’dan, başka bir dünyaya ait, 1962 dolaylarında Soğuk Savaş dönemi Amerika’sının zemininde yer alan masal Aşkın Gücü geliyor. Çalıştığı yüksek güvenlikli devlet laboratuvarında izole bir hayat yaşıyordur yalnız Elisa (Sally Hawkins).

Elisa ve meslektaşı Zelda(Octavia Spencer) gizli bir deney keşfettiğinde hayatları sonsuza dek değişir. Oyuncular arasında Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones ve Michael Stuhlbarg bulunuyor.

           

“Su o sırada onu tutan ne ise onun şeklini alır ve su çok nazik olabilse de, aynı zamanda evrendeki en güçlü ve yumuşak güçtür. Bu aynı zamanda da sevgi, değil mi? Sevgiyi hangi şekle koyarsak onun halini alır, ister bir erkek ister bir kadın ya da canlı olsun. ” – Guillermo del Toro on AŞKIN GÜCÜ

 

Soğuk Savaş’ın ortasında gizli bir hükümet laboratuvarında, görsel olarak göz kamaştırıcı, duygusal açıdan cesur bir hayal gücü ortaya çıkar. Usta hikaye yazarı Guillermo Del Toro, AŞKIN GÜCÜ ile klasik canavar film geleneğinin duvarlarını bir aşk hikayesiyle birleştirerek yıkar.

 

 

Yönetmen: Guillermo Del Toro

Oyuncular: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg, Octavia Spencer