DÜNYA SAATİ VE ÖRÜMCEK-ADAM GEZEGENİ KURTARMAK İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYORLAR

BASIN DUYURUSU

 

13 ŞUBAT 2014, PERŞEMBE: Türünün ilk örneği bir ortaklıkta, , WWF (World Wide Fund for Nature-Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından düzenlenen küresel hareket Earth Hour/Dünya Saati’nin ilk Süper Kahraman elçisi olarak, Örümcek-Adam, bireylerin gezegen için Süper Kahramanlar olmak üzere güçlerini kullanmalarına ilham verecek bir mesaj iletecek.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=hZhbIyrx4AQ

 

 

Earth Hour’ın CEO’su ve kurucu ortağı Andy Ridley ile Sony Pictures Entertainment’ın Dünya Çapında Pazarlama ve Dağıtım’dan sorumlu başkanı Jeff Blake, Earth Hour Blue’nun lansmanıyla ilgili duyuruyu birlikte yaptılar. Earth Hour Blue gezegen için yeni ve radikal bir dijital kitle fonlama ve kitle kaynak platformu. Dünyanın dört bir yanındaki insanları ve katılımcıları ışıkları söndürme şeklindeki ünlü eyleme dahil etmek üzere düzenlenen organizasyon, bu sene 29 Mart Cumartesi akşamı saat 8:30’da gerçekleştirilecek.

Bu sene, Earth Hour ve sabırsızlıkla beklenen “The Amazing Spider-Man 2/İnanılmaz Örümcek-Adam 2” sinema filminin kahramanı –filmin yıldızları Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx ve yönetmen Marc Webb’le birlikte– çevreci projeler için fon yaratmak üzere dünyanın dört bir yanından kitlelerin gücünü arkasına almayı hedefleyen Earth Hour Blue’ya destek veriyorlar.

Yakında gösterime girecek olan filmde Örümcek-Adam rolünü üstlenen Andrew Garfield, “Örümcek-Adam’ın Earth Hou için ilk Süper Kahraman elçi olmasından gurur duyuyorum” diyor ve ekliyor: “Earth Hour dünyanın dört bir yanında muazzam etki yaratmış bir hareket; bu yıl Örümcek-Adam da bizim tarafımızdayken neler yapabileceğimizi bir düşünsenize.”

Yeni platformun kitle fonlama kısmı, katılımcıların şunlara ve ileri tarihli daha pek çok projeye katkıda bulunmasına olanak tanıyacak: Madagaskar’daki ailelere enerji-verimli ocaklar ulaştırılması; Filipinler’deki toplulukların Haiyan Tayfunu gibi iklim etkilerine dayanıklı fiberglas tekneler inşa etmesine yardımcı olunması; Güney Afrika’nın ikonlaşmış Table Dağı Ulusal Parkı’nın korunması ve genişletilmesi için fon yaratma.

“Earth Hour tek bir kişi olsanız bile herhangi birine ilham verme gücü sağlıyor, ve Dünya Saati tek bir saatten çok daha fazlası. Kitlelerden gelen, gezegen için harika projeler tüm dünyada gerçekleştiriliyor” diyor Emma Stone.

İnanılmaz Örümcek-Adam 2”nin yönetmeni Marc Webb destek verdiği Earth Hour Blue projesini duyuran ilk ünlü elçi. Proje, Endonezya’nın Sumatra Kaplanı, Fil, Gergedan, Orangutan ve onların orman habitatı gibi, tehlike altındaki doğal hayatı koruyan WWF Korucularına daha iyi ekipmanlar sağlamayı hedefliyor.        

Marc Webb bu konuda şunları söylüyor: “Earth Hour, Süper Kahramanlarla dolu bir hareket –onlar, gezegenin iyiliği için değişime ilham vermek üzere kitlenin gücünden yararlanan insanlar; daha fazlasını yapmak için bir araya geldiğimizdeki olasılıkları bir düşünün.”

Earth Hour 154 ülke ve bölgede, 7000 şehir ve kasabada her kesimden milyonlarca insanı içine alacak şekilde büyüdü. Filmin kötü adamı Electro’yu canlandıran Jamie Foxx, “/Earth Hour ışıkları söndürmekten ibaret değil; yıl boyunca dünyanın dört bir yanındaki insanların gezegenin iyileşmesi için güçlerini birleştirmesi hakkında. Kendi gücünüzü asla azımsamayın, yapabileceklerinizi asla azımsamayın.”

Kişiler Earth Hour’un kitle kaynak platformunu dünya çapındaki en büyük çevreci kampanyalardan bazılarına dahil olmaları için çağrı yapan Earth Hour Blue için de kullanabilirler; insanları Avustralya’daki Büyük Bariyer Resifi için sevgilerini paylaşmaya davet eden Instagram kampanyası bunlardan biri. Kampanya WWF-Avustralya’nın Dünya Saati 2014 için “Resif İçin Işıkları Söndür” temasının bir parçası.

Bu hareketteki küresel katılımcılar, ayrıca, Shark Saver’ın “I’m FINished With FINS” adlı kampanyası için imza da verebilecekler. Bu kampanya köpekbalığı yüzgeci çorbası tüketimi yüzünden denizlerde yapılan köpekbalığı avcılığını sona erdirme çabalarına Asya’nın her yerinden ünlüleri ve kamuoyunun tanıdığı simaları dahil ediyor.

“Earth Hour fikri hayal edebileceğimizin çok ötesinde büyüdü. Bu yıl Örümcek-Adam’ı da yanımıza almışken, hareketimizi bir sonraki aşamaya geçireceğiz. Umuyoruz ki Örümcek-Adam bireylere gezegen için Süper Kahramanlar olma ve seslerini ya da paralarını dünya çapında projeler veya kampanyaları desteklemek için kullanma gücünü verir. Burada konu kitlelerin gücünü bir araya getirmek. Earth Hour Blue’nun tek amacı bu” diyor Ridley.

Sony Pictures Entertainment, pandaların habitatlarının yok edilmesini önlemeye yönelik olarak verimli ocaklar sağlayan WWF-Çin ve Earth Hour Blue projesine katkıda bulunacak.  Bu çabaları sayesinde, stüdyo hem “İnanılmaz Örümcek-Adam 2”nin tüm fiziksel prodüksiyonunu, hem de filmin karbonsuz tanıtım turunu mümkün kılacak olan Gold Standard (Altın Standart) karbon telafisini elde edecek.

Yıllar içinde pek çok sürdürülebilirlik çabasını geliştirmiş olan “İnanılmaz Örümcek-Adam 2”, Columbia Pictures tarihinin en çevre dostu ve ekonomik yapımı oldu. Sette ve set dışındaki bu çevreci gayretler her düzeyde desteklendi –yapımcılardan, stüdyo yöneticilerine, oyunculardan çekim ekibine; ve herkes filmin ön-prodüksiyonundan itibaren buna katkıda bulundu.

“Örümcek-Adam her zaman çok özdeşleşilen bir Süper Kahraman olageldi. Peter Parker halkın bir kahramanı ve ilham kaynağı; dolayısıyla, her bir bireyin gezegenin kurtulmasına yardım etme gayretinde güçlenmesi için Earth Hour’la güçlerini birleştirmesi çok uygun görünüyor” diyen Blake, şöyle devam ediyor: “Ayrıca, ‘İnanılmaz Örümcek-Adam 2’nin tamamen karbonsuz olmasından gurur duyuyorum. Yeşilci düşünmek ve atıktan kaçınmak için özel bir çaba gösterdiğimiz prodüksiyon boyunca çevre bilincine olabildiğince sadık kaldık; şimdi, bu süreci Earth Hour Blue’yla tamamlamak hep birlikte çalıştığımızda neler başarabileceğimize mükemmel bir örnek teşkil etti.”

Earth Hour ve Süper Kahraman elçi Örümcek-Adam bize “büyük güç büyük sorumluluğu beraberinde getirir”i hatırlatıyor. Bu yüzden, siz de earthhour.org (Türkiye’de dunyasaati.org)’la bu harekete dahil olun ve gücünüzü kullanın.

 

 

Earth Hour/Dünya Saati Hakkında

 

https://www.youtube.com/watch?v=93eySMZiry8

 

Earth Hour, WWF’nin küresel bir çevre hareketidir. Açık kaynaklı ilk çevreci kampanyalarından biri olan Earth Hour, tek bir şehirdeki simgesel bir olaydan, bireylerin, şirketlerin, örgütlerin ve hükümetlerin çevresel sonuçlar yaratmak için küresel bir kitle kaynak eylemi yaratmak amacıyla hareketine dönüşmüştür. Earth Hour Blue, 2014 yılında, hareketin, gelişimi boyunca en heyecanlı aşamasına girdiğine tanık oluyor: Gezegen için davalar, inovasyon ve yaratıcılık adına kitle fonlama ve kitle kaynağın ön saflarında yer alma.

 

WWF Hakkında:

Beş milyonu aşkın destekçiye ve 100’den fazla ülkede etkin küresel bir ağa sahip olan WWF’nin misyonu; dünyanın biyolojik çeşitliliğini koruyarak, yenilenebilir enerji kaynaklarının sürdürülebilirliğini sağlayarak, kirlilik ve aşırı tüketimin azaltılmasını teşvik ederek gezegenin doğal çevresinin bozulmasını durdurmak ve insanın doğayla uyum içinde yaşadığı bir gelecek kurmaktır.

www.wwf.org.tr

 

 

Amazing Spider-Man 2/İnanılmaz Örümcek-Adam 2Hakkında

Örümcek-Adam’ın en önemli savaşının kendi içinde olduğunu hep biliyorduk: Peter Parker’ın sıradan mecburiyetleri ile Örümcek-Adam’ın olağanüstü sorumlulukları arasındaki çatışma. Fakat “İnanılmaz Örümcek-Adam 2”de, Peter Parker kendisini daha büyük bir çatışmanın beklediğini görüyor.

 

Örümcek-Adam (Andrew Garfield) olmak artık harikadır. Peter Parker için, hiçbir his gökdelenler arasında salınmakla, bir kahraman olmayı benimsemekle ve Gwen’le (Emma Stone)  zaman geçirmekle bir olamaz. Fakat Örümcek-Adam olmanın bir bedeli var: Sadece Örümcek-Adam, New Yorklu hemşerilerini şehri tehdit eden korkunç kötü adamlardan koruyabilir. Electro’nun (Jamie Foxx) ortaya çıkışıyla, Peter’ın kendisinden çok daha güçlü bir düşmanla karşılaşması gerekecektir. Ve eski dostu Harry Osborn (Dane DeHaan) geri dönünce, Peter tüm düşmanlarının tek bir ortak noktası olduğunu anlar: OsCorp. Marc Webb’in yönettiği filmin yapımcılığını Avi Arad ve Matt Tolmach gerçekleştirdi. Hikayesi ve senaryosunu Alex Kurtzman, Roberto Orci ve Jeff Pinkner’ın kaleme aldığı “İnanılmaz Örümcek-Adam 2 , Stan Lee ve Steve Ditko’nun yarattığı Marvel Comic Book karakterine dayanıyor. Film tüm dünya sinemalarında 16 Nisan 2014’ten itibaren, ABD’de ise 2 Mayıs 2014’te gösterime girecek. Filmin Türkiye vizyon tarihi ise 25 Nisan 2014.  #SpiderMan

 

Sony Pictures Hakkında

Sony Pictures Entertainment (SPE) Tokyo merkezli Sony Corporation’ın alt kuruluşu olan  Sony Entertainment Inc.’in yan kuruluşudur. SPE’nin dünya çapındaki faaliyetleri arasında sinema filmi prodüksiyonu, sinema filmi satın alımı ve dağıtımı; televizyon prodüksiyonu, televizyon prodüksiyonu satın alımı ve dağıtımı; televizyon kanalları; dijital içerik yaratımı ve dağıtımı; stüdyo tesisleri faaliyetleri; ve yeni eğlence ürünleri, hizmetleri ve teknolojileri geliştirme bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen http://www.sonypictures.comadresini ziyaret ediniz.

 

Marvel Entertainment Hakkında

The Walt Disney Company’nin yüzde yüz iştiraki olan Marvel Entertainment, LLC, dünyanın en önde gelen karakter-tabanlı eğlence şirketlerinden biridir; ve yetmiş yılı aşkın süredir çeşitli mecralarda yer almış 8.000’den fazla karakterden oluşan, kendini kanıtlamış bir kütüphaneye sahiptir.  Marvel karakter imtiyazlarını eğlence, lisanslama ve yayımlamada kullanır. Daha fazla bilgi için, marvel.comadresini ziyaret ediniz. ©MARVEL