On Derin Ayak İzi

LÜSET KOHEN FİNS:  ‘’ON DERİN AYAK İZİ’’

New York’ta dört yıl boyunca NYC Food & Mood adlı bir şehir rehberi çıkaran ve yayımcılık hayatında ciddi başarılara imza atan Lüset Kohen Fins ‘’On Derin Ayak İzi’’ adını taşıyan kitabını yayımladı. İngilizce olarak kaleme alınan ve sonrasında yazarın kendi çevirisi ile Türkiye’de yayımlanan "On Derin Ayak İzi", farklı ve samimi bir üslupla yazılmış olmasının yanı sıra, kişisel gelişim ile yoğrulmuş çağdaş bir metropol hikâyesini anlatıyor.

Şubat 2013’de Uluslararası HarperCollins Authonomy Ödülü’nü alan kitap Türkiye’de de kısa sürede ilgi çekmeyi başardı.

Sosyal medyada ve kitap eleştirmenleri tarafından kısa sürede dikkat çeken ve işaret edilir hale gelen kitap başarılı kurgusu ve mantraları ile konuşuluyor. Kurgusal olarak oluşturulan ve tutarlı şekilde kurgulanan Zhuizm düşünce akımının mantraları, hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını ve her şeyin zamanla amacına yönelik olduğunu vurguluyor.

 

"Günümüz toplumunda sınıf atlamanın hem çok zor hem de çok kolay olabileceğini gözler önüne seren, gücünü karakterlerinden alan bir hikâye. Son sayfayı bitirdiğimde kendimi sinemadan çıkmış gibi hissettim."
-The U.S. Book Review-
 
Doğru zamanda doğru kişilerle yapılan bağlantılar sonucu elde edilen mesleki başarılara ve tesadüfen tanıştığımız kişilerin hayatımızdaki önemine değinen Fins, yaşama tutunabilmek için elimizden geleni değil gerekeni yapmamızı vurguluyor.
-Brandon Zimmerman, Societal Equilibriumun yazarı-
 
New Yorkta geçen; Tokyo, Londra, Roma ve Mumbainin ardından İstanbula kadar uzanan, herkesin kendinden az ya da çok ama mutlaka bir parça bulabileceği bu kitapta insan ilişkileri, kariyer seçimi ve hayatın anlamı gibi geniş kapsamlı konular gerçekçi bir bakış açısıyla ele alınmış. 
-Georgina Famett, The Chorus ofthe Universein yazarı-

 

(Tanıtım Bülteninden)
 
Sayfa Sayısı: 520
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: Gate Yayınları

Yorum Yaz