Türk müziğinin büyük ustalarından Nesrin Sipahi, bugüne kadar gönlümüze taht kurmuş şarkılarıyla, yıllar sonra yeniden dinleyicisinin karşısına çıkıyor.
 
 
Türk Sanat Müziği’nin en değerli solistlerinden Nesrin Sipahi, 21 Ekim’de, sanatçı dostlarıyla beraber kendi şarkılarından oluşan bir repertuarla sahnede olacak. Gecede Nesrin Sipahi’nin sesinden hayat bulmuş şarkılar, yeni düzenlemeleriyle izleyicilerle buluşacak.
 
Bugüne kadar Türk Sanat müziği dışında, pop, halk müziği, jazz türlerinde de şarkılar söyleyen Nesrin Sipahi’nin konseri için özel bir orkestra kuruluyor. Orkestranın şefi, aynı zamanda konserde şarkı da söyleyecek olan Ufuk Yıldırım. Konserde değerli sanatçı Nesrin Sipahi’ye, Ayşegül Aldinç, Dilek Türkan, Elif Güreşçi, Eflatun, Faruk Korzay, Melihat Gülses ve Ufuk Yıldırım sahnede eşlik ediyor. Gecenin sunucusu ise Umut Sezgin.
 
Çok uzun zamandır canlı performans yapmayan Nesrin Sipahi, “Bu gece için gerçekten çok heyecanlıyım. Provalarda, şarkılarımı ve dinleyicilerimi ne kadar özlediğimi fark ettim. Dilerim o gece şarkıları hep bir ağızdan söyleriz.” dedi.
 
Konser İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı bünyesinde düzenleniyor.
 
29 Ekim’de 82 yaşına basacak olan Nesrin Sipahi’nin bu eşsiz gecesine tanıklık etmek için biletler Biletix’te.
 
 
 
Nesrin Sipahi Alaturka
CRR
21 Ekim 2016 20:00