Sınırsız Yaratıcılık sergisi mimar, iç mimar, müzisyen, moda ve endüstri tasarımcısı 13 yaratıcı ismi yeniden keşfediyor!

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan

ARMAGGAN Art & Design Gallery, 24 Ekim – 25 Aralık 2013 tarihleri arasında Sınırsız Yaratıcılık sergisine ev sahipliği yapıyor.

“Mimardan Müzisyene Sınırsız Yaratıcılık” başlığı altında açtığı sergiyle ARMAGGAN Art & Design Gallery, yaratıcılığın mesleklerle sınırlandırılmasına eleştirel bir bakışla yaklaşıyor.

Rönesans üzerinde derin araştırmalar yapan Jacob Burckhardt: “Rönesans insanın keşfedilmesidir” der. Sınırsız Yaratıcılık sergisi mimar, iç mimar, müzisyen, moda ve endüstri tasarımcısı 13 yaratıcı ismi yeniden keşfediyor.

ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin koordinatörü Şanel Şan: Sınırsız Yaratıcılık sergisinin çıkış noktası ile ilgili “Yaratıcılığın mesleklerle sınırlandırılmasını dert ediniyorum. Ressam sadece resim, heykeltraş heykel, mimar proje, müzisyen müzik yapar… Bu durum bana cok otomatik, mekanik ve tam anlamıyla ‘nedensiz’ geliyor. Sergide amacım bunu eleştirmek, ‘Yaratmak her ana, her alana, her dokunduğunaözgüdür’ demek ve Leonardo’ya Michelangelo’ya, Rönesans insanına selam etmek” diyor.

Tasarımcı Derin Sarıyer’i müzik, moda tasarımcısı Özlem Süer’i enstalasyon, müzisyen Mercan Dede’yi resim çalışmalarıyla yeniden keşfeden Sınırsız Yaratıcılık sergisi, özgün kimlikleri ve başarılarıyla dikkat çeken 13 isimle yaratıcı disiplinler arasında köprüler kuruyor.

Sınırsız Yaratıcılık sergisi 25 Aralık 2013 tarihine kadar ARMAGGAN Art  & Design Gallery’de izlenebilir.

SINIRSIZ YARATICILIK SERGİSİ SANATÇILARI:

 Tasarımcı Aykut Erol

Müzisyen Mercan Dede

 Tasarımcı Derin Sarıyer

 Moda tasarımcısı Özlem Süer

 Mimar Mustafa Toner

 Mimar Emir Uras

 Mimar Gökhan Avcıoğlu

İç Mimar İrem Senemoğlu

 Mimar Tuncer Çakmaklı

Mimar Oytun Berktan

 Mimar Yavuz Ergun

 Moda tasarımcısı Ayşe Deniz Yeğin