Metallica
 
 
13 Temmuz 2014 17:00
İTÜ Stadyumu, İstanbul
 
Garanti Bankası ana sponsorluğunda Metallica, önümüzdeki yaza damga vuracak sahne performansını istek parçalardan oluşacak özel bir konser ile İstanbul’daki hayranlarıyla buluşturacak.
 
Metallica, Metallica By Request dünya turnesiyle İstanbul’da!
 
Metallica’nın İstanbul konserinde çalacağı parçalar belli oldu. Bütün müzik severler metallicabyrequest sitesinden diğer hayranların hangi şarkılara oy verdiğini ve oylama sonuçlarına ulaşabilirler. 
 
Bu yaza damga vuracak olan “Metallica By Request” konseri için geri sayım tüm hızıyla devam ederken, Metallica’nın önünde çalacak grup da belli oldu. Metallica’nın hayranlarının belirlediği şarkılardan oluşacak muhteşem performansından önce, İTÜ Stadyumu’nda Türkiye’nin en önemli gruplarından Pentagram sahne alacak.
 
Sayısız ödüllü heavy metal grubu ilk kez gerçekleştireceği Metallica By Request projesiyle, müzikseverleri çığır açan interaktif Metallica konseri deneyimi ile tanıştıracak. Bu özel Metallica konseri, Pozitif Live organizasyonuyla 13 Temmuz Pazar günü İTÜ Stadyumu’nda gerçekleşecek.
 
Metallica’dan Bir İlk – Metallica By Request Oylaması
 
Avrupa’da birçok farklı şehirde gerçekleşecek olan Metallica konserlerine biletini internet üzerinden alan müzikseverler, izleyecekleri konserde çalınacak şarkıları oylama hakkına sahip olacak ve Metallica’nın 30 yılı aşkın süredir kaydettiği 140’dan fazla parça ile rüyalarını süsleyen şarkı listesini oluşturabiliyorlar. 
 
Birçok şehirde oylama sonucu açılış parçası olarak en çok istek alan One ve Master of Puppets ile yapan Metallica’nın geleneksel olarak 18 şarkıdan oluşan sahne şovunun, 17 şarkısı verilen bu oylar sayesinde belirlenecek. 18. şarkıyı ise oylama heyecanının dışında kalmayan Metallica ekibi, kaydettikleri yeni parçalar arasından seçecek.