Alfredo García Revuelta 1961’de İspanya, Madrid’de doğmuştur. Kendisini, kalpten bir sanatçı, sade bir vatandaş ve müzmin bir yolcu olarak tanıtır.
 
Revuelta’nın eserleri, plastik malzemenin özümlemelerinin ironi ve karikatürize figürlerle birleşiminden oluşmaktadır. Post-kübist bir yaklaşımla biçimlenen ve İspanyol karikatürlerinden esinlenen eserler, bir yandan da klasik ölçü, tema ve ideolojiyle deyim yerindeyse ‘dalga geçen’ bir tavır içindedir. Bu işler, gerek temaları, gerek görsel oyunlarıyla izleyiciyi güncel gerçeklik içinden sanatçının yaratıcı ve alaycı alanına çekmektedir.
 
“Manzarayı Önüne Alıp Geri Geri Yürü”, sanatçının son eserlerini bir araya getirerek kariyerinin önemli bir döneminde yolculuk yapmamızı sağlayan kişisel sergisidir. Sanatçı, bir yolcu tavrıyla ileriye doğru yol almak için geride, bilinen her şeyi bırakır ve sürekli değişim ve ilerlemenin, göstermek ve geri çekilmekten çok daha önemli olduğunu savunur. Sürekli değişim sanatçının eserlerine ve temalarına da yansır, en önemlisi de farklılaşan materyal kullanımına; en klasik yöntemlerden en yenilerine varıncaya kadar.
 
Sergi toplam 25 eserden (heykeller, resim) oluşmaktadır ve 31 Mayıs tarihine kadar Art350 (Erenköy) salonunda görülebilir.
 
Açılış: 16 Nisan, Perşembe, saat 19:00
 
 
Yer: Art350
Bağdat Caddesi No: 350, 
34738 Erenköy/İstanbul
Ziyaret saatleri: her gün 11:00’dan – 19:00’a kadar                   
Giriş ücretsizdir
www.art350.com