16 – 26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen 11. Akbank Kısa Film Festivali, yurt içi ve yurt dışından sinema dünyasının ünlü isimlerini sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.
 
Atölye çalışmaları ve söyleşileriyle sinemaseverlere on gün boyunca keyifli bir program sunan  11. Akbank Kısa Film Festivali, Berlin Film Festivali Kısa Film Küratörü Maike Mia Höhne’yi ağırlayacak. Festival kapsamında 20 Mart 2015, Cuma günü saat: 18.30’da “Uluslararası Festivallerde Kısa Filmler” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirecek olan Maike Mia Höhne, bu etkinlikte film festivalleri ve uluslararası alanda kısa filmlere bakış gibi konular üzerinden deneyimlerini sinema tutkunlarıyla paylaşacak.
 
Papua Yeni Gine’den Meksika’ya, İskoçya’dan Suriye’ye dünyanın farklı bölgelerindeki 37 ülkeden toplam 712 kısa filmin başvurduğu 11. Akbank Kısa Film Festivali; yarışma ve yarışma dışı bölümlerinin yanısıra farklı renkleri, coğrafyaları, kültürleri ve düşünceleri bir araya getiriyor. Festival’in “Dünyadan Kısalar”, “Festival Kısaları”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Yarışma Dışı Seçki” ve “Özel Gösterim” bölümlerinde bu yıl 23 ülkeden toplam 86 kısa film ve 2 uzun metraj film seyirciyle buluşuyor.