CAZIN SEVİLEN İSMİ MAGNUS ÖSTRÖM

SALON’DA MÜZİKSEVERLERLE BULUŞACAK

Yüzyılın en etkili ve ilham veren caz gruplarından Esbjörn Svensson Trio (E.S.T.) üyelerinden biri olarak adını duyuran İsveçli caz bateristi ve besteci Magnus Öström, 18 Ocak Cumartesi gecesi Salon’a konuk oluyor.

Caz müziğinin dinleniş ve çalış biçimlerini değiştiren Esbjörn Svensson Trio’da, Esbjörn Svensson (piyano) ve Dan Berglund (bas) Magnus Öström’e eşlik ediyordu. 2008’de Esbjörn Svensson’ın zamansız ve trajik ölümünün ardından, Magnus Öström müzik kariyerine iki yıllık ara verdi. Bu süre içinde kendini yeniden tanımlamaya çalışan Magnus Öström, 2010’un yazında Andreas Hourdakis (gitarlar), Gustav Karlöf (piyano) and Thobias Gabrielsson’dan (bas) oluşan grubu kurdu. Grup, Şubat 2011’de yayımladığı ilk albümü Thread of Life ile büyük beğeni topladı ve eleştirmenlerden tam not aldı. Albümün prodüksiyonunu, müziklerin bestelerini ve aranjmanlarını yapan Magnus Öström, Esbjörn Svensson için yazılmış olanBallad for Eşarkısı için Pat Metheny ve Dan Berglund’la birlikte çalıştı.  

Modern cazın tartışmasız en etkileyici gruplarından Esbjörn Svensson Trio (EST) ile birlikte 12 albüme imza atan Magnus Öström, bu sefer kendi grubuyla,albümünden usta işi, melodik caz-rock parçalarını müzikseverlerle paylaşmak üzere İstanbul’a geliyor.

Magnus Öström, 18 Ocak Cumartesi gecesi21.30’daSalon sahnesinde olacak. Konserin biletleri45TL (masa),30TL (ayakta)ve25TL (öğrenci) olarak, Biletix satış kanalları ya da hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den temin edilebilir. Lale Kart sahipleri biletlerini %25e varan özel indirimlerle alabilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerlidir. Ana gişe İKSV, pazar günleri hariç her gün 10.0018.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.