2013’ün en iddialı konserini veren sanatçıya, en iddialı ödül Avrupa Müzik & Universal Music‘ten!!!
 
Born To Die albümü ile fenomen haline gelen Lana Del Rey, uzun süren bekleyişin ardından 20 Eylül’de Maçka Küçükçiftlik Park’ta muhteşem bir konsere imza attı.
15bin kişinin izlediği ve tüm şarkılara hep bir ağızdan eşlik ettiği konserde Lana Del Rey ön sıralardaki hayranlarının yanına giderek tek tek fotoğraf çektirip imza dağıttı.
 
Konserde en sevilen Blue Jeans, Summertime Sadness, Young & Beautiful gibi hitlerini seslendiren Lana Del Rey, konser sonrası kulisinde Avrupa Müzik’in patronları ve Universal Music Group’un  Türkiye lisansiyesi olan Cengiz Erdem ve Deniz Erdem’i ağırladı.
 
Born To Die albümü ile Türkiye’de almaya hak kazandığı Diamond Plak ödülünü alırken, keyifli geçen sohbet sırasında Türkiye’deki bu başarı için emeği geçen herkese ve Türkiye’deki tüm fanlarına teşekkürlerini Cengiz ve Deniz Erdem aracılığı ile iletmek istediğini söyledi.
 
En kısa zamanda tekrar Türkiye’ye gelmek istediğini belirten Lana Del Rey, özellikle tatil için uzun süreliğine ülkemizi ziyaret etmek istediğini söyledi.