Hans Christian Andersen ödüllü dünyaca ünlü İtalyan yazar Gianni Rodari, seçtiği yolda cesaret ve kararlılıkla yürüyen büyük yürekli küçük bir kerevitle buluşturuyor okuru. Küçük Kerevit, okumayı henüz öğrenmiş tüm çocuklar için Can Çocuk Yayınları’ndan çıkıyor.  
 
Tüm kerevitler geri geri yürürken Küçük Kerevit ileri doğru yürümek isterse sizce bunu başarabilir mi? Bu tercihini gerçekleştirebilmek için onu uzun ve zorlu bir yolculuk bekliyor. Fakat Küçük Kerevit şuna öyle emin ki yolundan kolayca vazgeçecek gibi değil: Kendin olmak, eğlenceli, değerli ve kesinlikle eksiksiz bir yaşam biçimi!
 
Çocuk edebiyatının en önemli ödülü kabul edilen Hans Christian Andersen Ödülüne 1970 yılında layık görülen dünyaca ünlü İtalyan yazar Gianni Rodari’nin Can Çocuk Yayınları’ndaki kitaplığı giderek büyüyor. Can Çocuk, Türkiyeli okurları beş yeni Rodari kitabıyla buluşturuyor: Güzel Periler, Kolezyum’u Çalan Adam, Çizgi Roman Faresi, Artı İki, Küçük Kerevit. “İlk Okuma Kitapları” dizisinden çıkan tüm bu kitaplar okumayı henüz öğrenmiş çocukları birbirinden renkli serüvenleriyle buluşturacak.  
 
 
 
Gianni Rodari:
 
İtalya’nın yetiştirdiği en iyi çocuk kitapları yazarı olarak tanınan Gianni Rodari, daha on yaşındayken şiirler yazıyor, müzikle uğraşıyordu. Amacı müzisyen olmaktı. Yirmi yaşında müzik öğretmeni oldu. Uzun süre gazetecilikle uğraşan yazar, bir çocuk gazetesinin yönetmenliğini de yaptı. 1947’den beri çocuklar için yazan Rodari, 1970 yılında Hans Christian Andersen Ödülü’nü aldı.
 
 
 
Yazar: Gianni Rodari
 
Çeviren: Tülin Sadıkoğlu
 
Resimleyen: Viola Sgarbi
 
Dizi: İlk Okuma Kitapları
 
Sayfa: 28
 
Fiyatı: 6,50 TL