Küçük Gece Müzikleri
“Rezonans Korosu”
 
20 Mart Perşembe, 19:30 
 
Pera Müzesi, “Küçük Gece Müzikleri” konser serisine Mart ayında “Rezonans Korosu” ile devam ediyor.
 
Mehmet Mestçi’nin sanat yönetmenliğinde düzenlenen “Küçük Gece Müzikleri” oda müziği konser serisinde bu yılın üçüncü konseri 20 Mart Perşembe günü, tecrübeli koristlerden oluşan Rezonans Topluluğu ile gerçekleşiyor. Norveç, Estonya, İngiltere, Amerika, İspanya, Fransa ve Türkiye’den bestecilerin eserlerini seslendirecek topluluk, çağdaş dönem eserleri üzerinde yoğunlaşan bir repertuvara sahip.
 
 
Program
 
Bir Rumeli Türküsü Üzerine Doğaçlama
Ov’e Lass’ Il Bel Viso
Northern Lights
Which was the son of ..
Libera me, Confitemini Domino, Laudate Dominum
My love dwelt in a northern land
O Magnum Mysterium
Immortal Bach
Quem vidistis
Eylül Sonu
Çocukların Son Sözü Morten Lauridsen (1943-)
Ola Gjeilo (1978-)
Arvo Pärt (1935-)
Urmas Sisask (1960-)      
Sir Edward Elgar (1857-1934)
Tomas Luis de Victoria (1548-1611)
Knut Nystedt (1915-)       
Francis Poulenc (1899 – 1963)      
İlhan Baran (1934-)          
Hasan Uçarsu (1965-)      
 
Rezonans 
 
Rezonans, 2010 sonunda koro müziğini en kaliteli şekilde icra etmek üzere kuruldu. Tecrübeli koristlerden oluşan topluluk; Borusan Müzik Evi, Aya İrini Müzesi, Avusturya Kültür Ofisi gibi İstanbul’un prestijli mekânlarının yanı sıra, birçok koro festivalinde ve Türkiye’nin farklı şehirlerinde performanslar sergiledi.
 
Rezonans, gerek koro şefliği atölyelerinde, gerekse uluslararası projelerde Simon Carrington, Volker Hempfling, Klaus-Jürgen Etzold, Qin Huang, Nigel Short ve Brady Allred gibi konuk şeflerle çalışma imkânı buldu. ‘Günler Geçsin’ albümünde İncesaz’a eşlik etti. Rezonans, çağdaş dönem eserleri üzerinde yoğunlaşan bir repertuvara sahip. Özellikle Türk bestecilerin 20. ve 21. yüzyıl eserleri, koro için önemli bir odak noktası oluşturuyor. Besteciler Hasan Uçarsu ve Özkan Manav’ın dünya prömiyerlerini gerçekleştiren ekip, Kamran İnce’nin Gloria isimli eserini Türkiye’de ilk seslendiren koro oldu ve birçok yeni Türkçe eseri de gün ışığına çıkarmaya hazırlanıyor. www.rzns.org 
 
15 TL olan biletler konser günü saat 18:00’den sonra satışa sunulacak.
Pera Müzesi Dostları’na %50 İndirimli. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.