Oyunları, dünyada en çok oynanan yazarların başında gelen ve yaşayan en önemli oyun yazarı olarak kabul edilen Edward Bond’un çarpıcı oyunu; “Kırmızı Siyah ve Cahil”; 11 Şubat Perşembe akşamı BitiyatroBisahne’de!

Yaşama şansı hiç olmamış bir adamın, açgözlülüğün ve umutsuzluğun içine düşüşünü hem çarpıcı hem de komik sahnelerle anlatan “Kırmızı Siyah ve Cahil” oyununda, Laçin Ceylan, Fatih Dokgöz ve Fehmi Karaarslan aynı sahneyi paylaşıyor.

Daha doğmadan, annesinin karnında, bir faciada ölmüş bir insan eğer yaşasaydı, nasıl bir hayatı olurdu? Bu hayattan sahneler sunan “Kırmızı Siyah ve Cahil”in her bir sahnesinde karakterler, insanlıklarıyla yüzleşeceği seçimlerle baş başa kalıyor. Oyun; hem trajik, hem komik sahnelerle, içinde yaşadığımız dünyayı tekrar tartışmamızı öneriyor.

Bitiyatro ve L’alarme-à-l’œil Paris’in ortak prodüksiyonu olarak Türkiye’deki Fransız Kültür Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleşen “Kırmızı Siyah ve Cahil”; ilk kez Mayıs 2014’te 19. İKSV Tiyatro Festivali kapsamında sahnelendi. Ünlü yazar Edward Bond’un kaleme aldığı, Gülçin Kaya Rocheman’ın Türkçeleştirdiği oyunun, yönetmenliğini ise Fabien Aissa Busetta üstleniyor.

 

 “Kırmızı Siyah ve Cahil”; 11 Şubat 2016, Perşembe akşamı BitiyatroBisahne’de izlenebilir. Başlama saati 20:30 olan oyunun biletleri; Biletix’ten ve Bitiyatro gişesinden temin edilebilir