Mette Jakobsen

Kimsenin bilmediği küçücük bir adada geçen gizemli ve masalsı bir hikâye…

Neyi ve kimi sevdiğimiz sadece kalbimizde gizlidir. Kelimelerde
-en güzellerinde bile– değil, kalbimizde. Göğsünü sıkıştıran, kemik kafesinden uçmak isteyen o kuştadır. Sahip olduğumuz tek şey budur, gerçek olan tek şey budur.

Karla kaplı bir adanın hikâyesi bu

Haritalarda bulamayacağınız kadar küçük bir adanın…Minou’nun hikâyesi. Küçük bir kız Minou ama bütün filozoflar gibi yürüyüş yapmanın mutlak gerçeğe ulaşmakta önemli bir araç olduğunu düşünüyor. Bir gün kıyıya vurmuş bir oğlan cesedi buluyor Minou. Oğlanın dudakları tam bir sırrı söylemek üzereymiş gibi kıvrılmış. Erzak gemisi gelene kadar, üç gün evlerinde kalacak bu sessiz misafir. Minou’nun da büyük bir sırrı var. Tam bir yıl önce elinde siyah bir şemsiye ile yürüyüşe çıkan ve bir daha geri gelmeyen annesiyle ilgili. Adanın tüm sakinleri, babası, Rahip ve gerçek bir sihirbaz olan Kutucu, annesinin öldüğünü düşünüyorlar. Ama Minou annesinin ölmediğini biliyor…

Yazar Hakkında

Mette Jakobsen 1964 yılında Danimarka’da doğdu, Sidney’de yaşıyor. Oyun yazarı olan Jakobsen felsefe ve yaratıcı yazarlık eğitimi aldı. Kaybolma Numarası yazarın ilk romanı.

Sayfa Sayısı: 164
Ebat: 13×19 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013

Çevirmen:Elif Günay