Kadıköylü çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu Kadıköy Belediyesi’nin Kültür Merkezleri, parkları ve sokaklarında gerçekleştireceği etkinliklerle yaşayacaklar.

Her yıl Kadıköy’de çeşitli etkinliklerle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl da coşkuyla kutlanacak. 19 Nisan ve 24 Nisan’da gerçekleştirilecek olan etkinlikler her yaşa hitap ediyor. Tiyatro, duvar boyama, resim yarışması, sokak oyunları şenlikleri, müzik ve şenliklerle çocuklar doyasıya eğlenecekler.

7’den 77’ye Adam Olacak Çocuklar Barış Ağabeylerini Resmedecekler

Kadıköy Belediyesi çocuklar için duvar boyama aktivitesi düzenliyor. Çocuklar, 19 Nisan Pazar günü Saat 12.00 ile 18.00 saatleri arasında Caferağa Spor Salonu Duvarını boyayabilecekler. Çocukların çok sevdiği Kadıköylü sanatçı Barış Manço Kadıköylü Çocuklar tarafından mural sanatı ile resmedilecek. Barış Manço Moda’da 23 Nisan’da çok sevdiği çocuklar ile yaşamaya devam edecek.

 

 

“Hayalimdeki Kadıköy” resim yarışması sergi ve ödül töreni

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezinin düzenlediği “Hayalimdeki Kadıköy ” temalı Resim Yarışması sergi ve ödül töreni 23 Nisan Perşembe Saat: 17.00’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Ödül töreninin ardından katılımcılar “Hayalimdeki Kadıköy” sergisini gezebilecekler. Resimler 1 hafta boyunca CKM’de sergilenecek.

Kadıköy Çocukları BirlikteÇalıyor Söylüyor”

23 Nisan Perşembe günü saat 14.00 ‘de Kadıköy İskele Meydanında,  Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi koordinasyonunda ” 23 Nisan’da Kadıköy Çocukları Birlikte Çalıyor Söylüyor” etkinliği düzenlenecek. Çocuklar 23 Nisan için 5 parçayı  birlikte seslendirecek. Yüzlerce çocuk ellerindeki rengarenk uçan balonları gök yüzüne bırakacak.

Klasik Otomobillerle “Engelsiz Kadıköy” Çocuk Hakları Farkındalığı Turu

Kadıköy Belediyesi ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin 23 Nisan için birlikte organize ettiği; “Klasik Araçlarla Çocuk Hakları Farkındalık Sürüşü” saat 13.00’de Kadıköy Belediye Başkanlığı önünde başlayacak ve Kalamış Kalkedon’da müzik eşliğinde yemekle son bulacak. Program daha eşit ve adil bir toplum için bu 23 Nisan’ı bütün çocuklara farklılıklarıyla birlikte oldukları bilinci de kazandırmak amacıyla engelli-engelsiz bir arada gerçekleştirmek için organize edildi. Etkinlikte 7-12 yaş arası her engel grubundan 20 çocuk ile dezavantajlı engelsiz 20 çocuk, kendilerine ait haklarını ifade ettikleri tişörtleri giyecekler ve kendileri gibi rengarenk klasik araçlardan seslerini duyurmaya çalışacaklar.