5 kez Grammy‘e aday gösterilen son jenerasyonun en özel büyülü seslerinden biri olan James Blunt İstanbul’da!
 
James Blunt şüphesiz son jenerasyonun en büyülü ve özel seslerinden birisi.
 
James Hillier Blount (22 Şubat 1974), sahne ismi James Blunt İngiliz şarkıcı/besteci. Atlantic Records ve Custard Records’dan önce ilk plak anlaşmasını EMI ile yaptı.
 
James Blunt bütün dünyada yankı uyandıran “You’re Beautiful” ve “Goodbye My Lover” şarkılarının bulunduğu 2004 yılında çıkan Back to Bedlam isimli ilk stüdyo albümü ile müthiş bir çıkış yaptı. Albüm bütün dünyada 11 milyon adet sattı ve İngiltere listelerinde birinci, Amerika listelerinde 2. oldu.
 
Hit şarkı”1973″ ile 2007 yılında çıkan ikinci albümü All the Lost Souls, 20’den fazla ülkenin listelerinde ilk sıraya yükseldi. Üçüncü albümü Some Kind of Trouble, Stay the Night hiti ile 2010 yılında satışa sunuldu. Ertesi yıl Some Kind of Trouble: Revisited adıyla özel bir versiyonu yayınlandı. 2013 yılında Moon Landing albümü yayınlandı.
 
James tüm dünyada 20 milyondan fazla album, 17 milyon single sattı ve çıkış albümü Back to Bediam ile İngiltere’de 2000’lerin En İyi Satan Albümü olarak tarihe geçti. 2 kez Brit Awards’u, iki kez MTV Video Music Awards’u, iki kez Ivor Novello Awards’u kazandı ve 5 kez Grammy’e aday gösterildi.
 
James Blunt
Ülker Sports Arena , Ataşehir
27 Şubat 2015, 20:00