IRON MAIDEN MUHTEŞEM “MAIDEN ENGLAND” ŞOVLARIYLA TÜRKİYE’DE!

Vodafone İstanbul Calling, Vodafone’nun ana sponsorluk ve Garanti Bankası’nın resmi sponsorluk desteğiyle dört aya yayılan, İstanbul’un en uzun soluklu şehir festivali olmaya hazırlanıyor. Farklı müzik türlerindeki birçok dünya starının şehrin farklı bölgelerindeki mekanlarda  sahne alacakları konserler, festivaller ve partilerle bu sene İstanbul’un ve Türkiye’nin kültür-sanat gündemine oturacak; Vodafone İstanbul Calling’in görkemli programını takip etmek için www.istanbulcalling.com‘u takipte kalın!

Pozitif Live tarafından düzenlenecek olan Iron Maiden konseri 26 Temmuz Cuma akşamı BJK İnönü Stadyumu’nda gerçekleşecek. Gecenin diğer yıldızları arasında ön grup olarak konfirme olan BIG 4 Trash Metal masterlarından bir tanesi Anthrax ve gecenin açılışını Voodoo Six yapacak. Konser biletleri 25 Mart Pazartesi sabahı saat 11:00’da tüm Biletix gişeleri, biletix.com ve Biletix’i arayarak +90 (216) 556 9800 temin edilebilinir.

Grubun kariyerindeki 3. Dönüm noktası olarak adlandırılan MAIDEN ENGLAND turnesi, 2004’te yayınlanan The Early Days DVDsi ve ardından 2005’te çıktıkları Early Days turnesinden izler barındırıyor. Bununla beraber 2008 yılında yayınladıkları  Live After Death DVDsi ve 2008 yılında çıktıkları Somewhere Back In Time turnesi ile kendi BOEING 757 uçaklarında Bruce Dickinson kaptanlığında 45 günde 81.000 km yol yaparak 40 farklı ülkede toplamda iki milyondan fazla seyirciye ulaştı ve bu turne sonrasında satış rekorları kıracak “Flight 666” DVD’sine dönüştü.