SALON TAKİPÇİLERİ BU HAFTA

INTHE COUNTRY VE MOR KARBASI İLE BULUŞACAK

Salon, müziğin farklı renklerini takipçileriyle buluşturmaya devam ediyor. Salon sahnesinin bu haftaki konukları, güncel caz sahnesinin en iyi toplulukları arasında gösterilen In The Country ve Kudüslü Ladino şarkıcısı Mor Karbasi olacak.

Norveç’in en iyi caz topluluklarından In The Country, cazın yanı sıra rock ve klasik müzikten harmanlayarak ortaya çıkardıkları parçalarıyla 8 Ekim Salı akşamı 21.30’da Salon’da olacak. Norveç Müzik Akademisi’den mezun üç öğrenci tarafından 2003’te Oslo’da kurulan In The Country, piyanoda Morten Qvenild, kontrbasta Roger Arntzen ve davulda Pål Hausken’den oluşuyor. İlk albümü This Was the Pace of My Heartbeat 2005 yılında yayımlanan In The Country’nin dördüncü ve son stüdyo albümü Sunset Sunrise dinleyicilerle Şubat 2013’te buluştu. Bugüne dek 20’den fazla ülkede 160’a yakın konser performansına imza atan caz üçlüsü InTheCountry’nin sergileyeceği eşsiz performansın biletleri 40 TL(masa), 30 TL(ayakta) ve 25 TL(öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

Ladino şarkılarını modern flamenkoyla buluşturan Kudüslü müzisyen Mor Karbasi de Salon’un bu haftaki konukları arasında… İlk albümü The Beauty and the Sea 2008’de yayımlanan Mor Karbasi’nin ikinci ve son stüdyo albümüThe Daughter Of The Spring dinleyicilerle2011 yılında buluşmuştu. Derin ve tutkulu müziği ile Mor Karbasi, 10 Ekim Perşembe ve11 Ekim Cuma akşamları 21.30’da İstanbullu dinleyicileriyle buluşacak. Vokaldeki Mor Karbasi’ye gitarda Joe Taylor, basgitar ile kontrbasta Andy Hamill, çelloda Ivan Hussey ve perküsyonda Koby Israelit’in eşlik edeceği gecelerin biletleri 45 TL(masa), 35 TL(ayakta) ve 25 TL(öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

Salon etkinliklerinin biletleri Biletix satış kanalları ve hizmet bedelsiz olarak ana gişe İKSV’den alınabilir. Lale Kart sahipleri biletlerini %25e varan özel indirimlerle temin edebilirler. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Ana gişe İKSV pazar günleri hariç her gün 10.0018.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.

 

Bu haber de ilginizi çekebilir