“Herkes film çekebilir” sloganıyla yola çıkan ve TESİYAP tarafından bu sene ilk kez düzenlenecek olan  Uluslararası Boğaziçi Film Festivali  14-30 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

Festival kapsamında alıştığımızın aksine pek çok farklı başlıklarda yapılan kısa film yarışmalarında 50.000 liralık büyük ödül 2009 yılında kaybettiğimiz yönetmenlerimizden Ahmet Uluçay adına verilecek.

Yapılacak çalışmalara destek amacıyla kurulan fon belgesel, animasyon ve kısa filmler arasından seçilen 20 filme 5 bin lira maddi katkıda bulunacak. Yapım Desteği bölümünde, sektörden ustalarla çalışma imkânı bulacak gençlerin üretimleri kendi içlerinde dayanışma ile yapabilmesi için gerekli fiziksel imkânlar oluşturulacak ve bu filmlerin ana yarışmada değil kendi içlerinde yarışacağı ve birinciye 25.000 tl ödül verilecek.

“Bana Aileni Anlat” yarışmasında ise süresi 5 dakikayı aşmayan, ister profesyonel ister cep telefonuyla çekilebilen çok kısa filmler yarışacak ve bu yarışmaya 7’den 70’e herkes katılabilecek ve her yaş kategorisi kendi içerisinde değerlendirilecek.

Son Başvuru Tarihi : 16 Eylül 2013

Başvuru formu için http://bogazicifilmfestivali.com/basvuru.php