Bu hafta vizyona 8 film giriyor.Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti, Yetenek Avcısı, Pıtırcık Tatilde, İnce Buz Kara Kömür, İlk Görüşte Aşk, Bela,The Bag Man, Ayin.

Viral Mecmua’da daha önce sizlere, Maymunlar Cehennemi:Şafak Vakti, Yetenek Avcısı, Pıtırcık Tatilde,  İnce Buz Kara Kömür,  İlk Görüşte Aşk  filmlerini tanıtmıştık.

Bela

Gerilim türündeki filmin yönetmeni:Alex van Warmerdam.

Oyuncular:Hadewych MinisEva Van De WijdevenJan Bijvoet  Jeroen Perceval Sara Hjort Ditlevsen.

Filmin Konusu:

Bir sokak serserisi olan Camiel Borgman’ın hayatı tek bir hamleyle büyük bir değişime uğrar. Sokaklardaki boş hayatı varlıklı bir burjuva ailesiyle tanışmasıyla son bulur. Büyük bir medya şirketinin sahibi olan ressam bir kadın ve kocasından oluşan bu aileyle tanışan Borgman, bir şekilde kendisini evlerine kabul ettirmeyi başarır ve bu andan sonra evde büyük değişimler yaşanmaya başlar.Alex van Warmerdam’ın yazıp yönettiği film 2013 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışmıştı. 

https://www.youtube.com/watch?v=rm_SBb5fyO8

 

The Bag Man

Gerilim,suç türündeki filmin yönetmeni:David Grovic.

Oyuncular:John Cusack Rebecca Da Costa Robert De Niro Dominic Purcell  Crispin Glover.

Filmin Konusu:

Bir kiralık katil olan Jack (John Cusack), Dragna (Robert De Niro) adında ünlü bir mafya babası tarafından bir otelde çeşitli cinayetler işlemesi için tutulur. Ancak Dragna oraya gelene dek ayrılmaması gerekmektedir. Bu sırada otelde bulunan Rivka (Rebecca Da Costa) adında güzel bir kadınla yolları kesişir. 

 

Ayin

Gerilim korku türündeki filmin yönetmeni:Ti West.

Oyuncular:L.j. SmithJoe SwanbergGene JonesAmy SeimetzAj Bowen.

Filmin Konusu:

Şeytanın Evi” ve “Ruhlar Oteli” filmleri ile tanınan yönetmen Ti West ile korku filmlerinin ünlü yapımcısı Eli Roth’un ortak çalışması olan AYİN / THE SACRAMENT, iki muhabirin, arkadaşlarının kayıp kız kardeşini arama sürecini belgesel yapmaya karar vermesi ile başlar. Kızı bulmak için Amerika’nın dışında, gizli bir yere yolculuk ederler. Burada “Cennet Tarikatı” adı verilen, kırsal alanda köy hayatı yaşayan ve kendileri dışardakilerle ilişkilerini kesmiş yaklaşık 200 kişilik bir toplulukla karşılaşırlar. Bu küçük ve dayanışma içinde yaşayan topluluğun başında “Peder” adını verdikleri gizemli bir lider vardır. Cennet Tarikatı insanları başlangıçta çekim ekibini dostça karşılasa da, zamanla tarikatın aslında hiç de göründüğü gibi iyimser olmadığı ortaya çıkar. Deneysel bir belgesel çekimi olarak başlayan yolculuk, bir süre sonra canlarını kurtarmak için kaçtıkları bir kabusa dönüşecektir.