Bu Hafta 7  film vizyonda.Transformers:Kayıp Çağ,Aynı Yıldızın Altında,Pislik,Derindeki Yaratık,Hayatımın En Kötü Gecesi,Göl Zamanı,Sevgilinin Ardından.

Haftanın yerli filmi ise:Göl Zamanı

Viral Mecmua’da daha önce sizlere, Hayatımın En Kötü Gecesi filmini tanıtmıştık.

Transformers: Kayıp Çağ

Bilim kurgu,aksiyon macera türündeki filmin yönetmeni,Michael Bay.

Oyuncular:Mark Wahlberg Stanley Tucci Nicola Peltz Jack Reynor Sophia Myles.

Filmin Konusu:

Serinin 4.filminde:Chicago’nun işgalinin üzerinden 4 yıl geçmiştir. Cade Yeager (Mark Wahlberg) kızı Tessa ile (Nicola Peltz) birlikte kendi halinde yaşayan bir araba tamircisi ve mucittir. Ancak günün birinde bütün Autobot ve Deceptionları dize getiren bir Optimus Prime’ı yapmayı başardığında, huzurlu hayatları son bulacaktır. 

https://www.youtube.com/watch?v=3VfYL3kxHCY

Aynı Yıldızın Altında

Dram türündeki filmin yönetmeni:Josh Boone.

Oyuncular:Shailene Woodley Ansel Elgort Willem Dafoe Nat Wolff Laura Dern.

Filmin Konusu:

Hazel ve Gus, kanserle ilgili bir destek grubunda tanışırlar. Hazel oksijen makinesine bağlı yaşayan bir kız, Gus ise protez bacağıyla dalga geçen bir erkektir, bu tanışma sonrası mucizevi bir aşk başlar. 

Pislik

Dram,komedi ,suç türündeki filmin yönetmenliğini:Jon S. Baird yapıyor.

Oyuncular:James McAvoy Imogen Poots Jamie Bell Jim Broadbent Shirley Henderson.

Filmin Konusu:

Bipolar ve bağnaz yapılı bir uyuşturucu bağımlısı polis, kendi yoluna dair türlü manipulasyonlarla işlerini elinde tutmaya çalışır. Festival mevsimince promosyonunu güvence altına almaya gayret eder. Esas istediği ve amacı olan şey ise karısı ve kızını yeniden kazanabilmektir. 

Derindeki Yaratık 3D

3 Boyutlu,gerilim,aksiyon korku filmi bir Endonezya -Hollanda yapımı.Yönetmen:Brian Yuzna.

Oyuncular:Brian Yuzna , John Penney , San Fu Maltha , Somtow Sucharitkul.

Filmin Konusu:

Bir sualtı biyologu olan Skylar Shane (Janna Fassaert), Kuzey Sumatra Denizi’nde tarih öncesi çağlardan kalma canlı örnekleriyle ilgili araştırma yapmaktadır. Yanında kaptan Jack Bowman (Michael Paré) vardır. Yolculuklaru sırasında Tamal adında öksüz bir kıza rastlayıp onu gemilerine alırlar. Ancak Tamal’ın gelişinden sonra derinlerden gelen bilinmeyen bir yaratık, mürettebatı teker teker öldürmeye başlar. 


https://www.youtube.com/watch?v=8rerbXWurNI

Göl Zamanı

Dram türündeki filmin yönetmeni:Cafer Özgül.

Oyuncular:Begüm Birgören Emre Canpolat Didem Balçın Cemil Büyükdöğerli Ayşegül Ünsal.

Filmin Konusu:

Film Türkiye’nin 30’lardaki zamanlarını anlatıyor. Atatürk inklapları sonrası ülke devrimlere adaptasyon sürecindeyken, tıbbiyeli iki arkadaş Ahmet ve Refik Anadolu’yu gezmeye karar verirler. Bir  Ege kasabasında eski İttihatçılar’dan Haşim Bey onları konağında misafir eder. Haşim Beyin asosyal ve depresif kızı Elif, ile Refik birbirlerine aşık olurlar. Refik, idealleri uğruna Elif’i bırakıp Avrupa’ya gider. Ahmet de Elif’e tutulmuştur, ona yakın olabilmek için tayinini isteyip kasabaya yerleşir ama Elif’in gözü Refik’ten başkasını görmez ve yıllarca onu bekler. Yıllar sonra Refik, arkadaşının hastalığı dolayısıyla kasabaya tekrar gider ve büyük hesaplaşma başlar.  

https://www.youtube.com/watch?v=A_tDNS45usI

Sevgilinin Ardından

Dram türündeki filmin yönetmeni :Hong Khaou.

Oyuncular:Ben Whishaw Morven Christie Peter Bowles Stuart Earl Cheng Pei-pei.

Filmin Konusu:

Günümüz Londra’sında geçen bu evrensel aşk ve keder hikâyesi, Kamboçya doğumlu İngiliz yönetmen Hong Khaou’nun ilk uzun metraj filmi. Filmin yapımcısı Dominic Buchanan’ın ilk uzun metraj filmi ise Filmekimi’nde de gösterilen Malları Ver / Gimme The Loot. Filmde, zamansız ölümünden sonra oğlunu tanımaya çalışan Kamboçyalı-Çinli bir annenin hikâyesini izliyoruz. Kadının hayatı oğlunun “en yakın arkadaşının” varlığıyla birden darmaduman olur. Aynı dilde anlaşamasalar da birlikte bu acıyı yenmeye, sevdikleri insanın anılarını bir araya getirmeye uğraşırlar.

https://www.youtube.com/watch?v=Kz9AE-bn_Lo

 

.